środa, 6 lipca 2011

Zdobywają Wrocław


Płoccy tenisiści na wózkach biorą udział w turnieju Wrocław Cup 2011. Większość z nich bez problemów awansowała do drugiej rundy tej imprezy. Jedynym, któremu się to nie udało, był Jerzy Kulik. Jego pogromcą w grze pojedynczej okazał się Albin Batycki. W deblu tymczasem ten sam zawodnik stworzył z płocczaninem parę, która zaskakująco łatwo rozprawiła się z mocnym duetem belgijsko-austriackim. Wrocławski turniej miłośnikom tenisa kojarzyć się może z Wimbledonem. Tu również, podobnie jak na angielskiej "świętej trawie" największym wrogiem uczestników imprezy jest deszcz.Bardzo długo nie było wiadomo, czy uda się rozpocząć turniejowe zmagania. Po nocnych opadach deszczu sędzie główny zawodów Tomasz Pazik miał do wyboru - rozpocząć rywalizację na dworze lub pod dachem. Ostatecznie zadecydował, że zawody rozgrywane będą na kortach otwartych.

W grze pojedynczej Jerzy Kulik miał niewiele do powiedzenia w rywalizacji z Albinem Batyckim. Kiedy jednak obaj znaleźli się po tej samej stronie siatki, rozprawili się w grze podwójnej z Belgiem Kristofem Michilsem i Austriakiem Danem Klecknerem, oddając im po jednym gemie w każdej partii.

Kamil Fabisiak w singlu rozbił Amerykanina Noaha Yablonga. W deblu wraz z Czechem Michalem Stefanu płocki zawodnik trafił na parę Hiszpanów Daniel Caverzaschi/Francisco Tur. Polsko-czeski debel okazał się zdecydowanie lepszy.

Arkadiusz Stasiak w pierwszym secie pojedynku z Krzysztofem Kusikiem z Leszna ugrał tylko gema, ale w dwóch kolejnych partiach zabrał się ostro do roboty i ostatecznie to on był górą.

W drugiej rundzie Stasiak zmierzy się ze swoim klubowym kolegą Piotrem Jaroszewskim, który dopiero od tej fazy rozpocznie turniejowe zmagania. Niesamowicie ciężka próba czeka Kamila Fabisiaka, który zmierzy się z Austriakiem Martinem Legnerem, rozstawionym we Wrocławiu z numerem pierwszym.

Judyta Olszewska w pierwszej rundzie bez wielkiego wysiłku pokonała Katarzynę Wojcieszak. W ćwierćfinale czeka ją jednak zdecydowanie cięższa przeprawa. Będzie musiała bowiem stawić czoła rozstawionej z numerem drugim Niemce Katharinie Kruger.


Wyniki:
Gra pojedyncza mężczyzn:

Kamil Fabisiak (SIKT Płock) - Noah Yablong (USA) 6:0, 6:3
Albin Batycki (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski) – Jerzy Kulik (SIKT Płock) 6:1, 6:3
Arkadiusz Stasiak (SIKT Płock) – Krzysztof Kusik (IKT Leszno) 1:6, 6:2, 6:3
Gra pojedyncza kobiet:
Judyta Olszewska (SIKT Płock) – Katarzyna Wojcieszak (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski) 6:2, 6:2
Gra podwójna mężczyzn:
Kamil Fabisiak (SIKT Płock)/Michal Stefanu (Czechy) – Daniel Caverzaschi/Francisco Tur (Hiszpania) 6:2, 6:3
Albin Batycki (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski)/Jerzy Kulik (SIKT Płock) – Kristof Michils (Belgia)/Dan Kleckner (Austria) 6:1, 6:1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz