środa, 6 lipca 2011

Szczypiorniści dopinają przedsezonowe plany


Zgrupowanie w Kleszczowie, tygodniowy pobyt w Niemczech, wspólne treningi z THV Kiel w Płocku i w Kilonii, udział w turniejach Orlen Cup i Unser Norden Cup 2011 oraz kilka test-meczów z silnymi niemieckimi zespołami to najważniejsze elementy przygotowań szczypiornistów Orlen Wisły do sezonu 2011/2012. Duński trener Lars Walther w nowym cyklu rozgrywkowym będzie miał do dyspozycji kadrę składającą się z 20 zawodników. Ich zadania to obrona tytułu mistrza Polski oraz walka o awans do TOP 16 Ligi Mistrzów. Przygotowania do nowego, niezwykle wyczerpującego sezonu rozpoczną się 15 lipca. Już kilka dni wcześniej w Płocku zameldują się nowi gracze, którzy będą musieli szybko zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu.Zanim rozpocznie się pierwszy trening, sztab szkoleniowy przekona się, czy zawodnicy w trakcie przerwy letniej pracowali według przekazanych im zaleceń. Na piątek 15 lipca zaplanowano pomiar tkanki tłuszczowej. Dzień później na stadionie miejskim w Płocku odbędzie się test Coopera. A już w niedzielę 17 lipca nafciarze wyjadą do Kleszczowa, gdzie pracować będą nad wytrzymałością i siłą. Nie zabraknie jednak treningów taktycznych.

Trener Lars Walther i jego podopieczni wrócą do Płocka 23 lipca i będą szlifować formę na własnych obiektach. Na 30 lipca zaplanowane jest pojawienie się w Płocku ekipy THV Kiel, która ma w planie kilka wspólnych treningów z nafciarzami. W dniach 4-6 sierpnia planowany jest turniej Orlen Cup, w którym wezmą udział Orlen Wisła Płock, THW Kiel, Gorenje Valenje ze Słowenii oraz reprezentacja Japonii.

Po dwóch tygodniach zajęć we własnej hali Orlen Wisła wyjedzie do Niemiec. Od 21 sierpnia nafciarze będą trenować w Kilonii, a pięć dni później wezmą udział w Unser Norden Cup 2011, w którym obok płocczan i gospodarzy zagra również wicemistrz Danii BSV Bjerringbro-Silkeborg.

Sztab szkoleniowy Orlen Wisły poszukuje dodatkowych sparingpartnerów, z którymi płocczanie mogliby zmierzyć się podczas swojego pobytu w Niemczech. Po powrocie do Płocka drużyna aż do rozpoczęcia nowego sezonu ćwiczyć będzie już tylko na własnych obiektach.

W nowym sezonie sztab trenerski Orlen Wisły będzie miał do dyspozycji 20 zawodników. Będą to bramkarze: Marcin Wichary, Bartosz Dudek i Morten Seier; kołowi: Zbigniew Kwiatkowski, Muhamad Toromanović i Kamil Syprzak; rozgrywający: Piotr Chrapkowski, Nikola Eklemović, Michał Kubisztal, Bostjan Kavas, Luka Dobelsek, Michał Zołoteńko, Adam Twardo, Paweł Paczkowski, Kamil Mokrzki i Vukasin Rajković oraz skrzydłowi: Joakim Backstrom, Christian Spanne, Arkadiusz Miszka i Adam Wiśniewski.

Sztab szkoleniowy Orlen Wisły w sezonie 2011/2012 tworzą: trener Lars Walther, II trener Krzysztof Kisiel, trener bramkarzy Artur Góral, masażysta Mariusz Jaroszewski, fizjoterapeuta Michał Dolny oraz kierownik zespołu Grzegorz Markiewicz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz