środa, 6 lipca 2011

Bez bramek, ale z nowymi graczami


Rozgrywany na głównej płycie stadionu w Bydgoszczy sparingowy mecz Zawiszy z Wisłą zakończył się bezbramkowym remisem. Dla obu beniaminków środowy pojedynek był kolejnym etapem przygotować do gry w pierwszej lidze. Trener Mieczysław Broniszewski już w czwartek zabiera swoich podopiecznych do Pęcławia. Zgrupowanie w tej miejscowości płoccy piłkarze rozpoczną od kolejnej gry kontrolnej z mocnym przeciwnikiem. Tym razem zmierzą się z Widzewem Łódź.

Chociaż w kontrolnym spotkaniu z Zawiszą nie padła żadna bramka, trener Mieczysław Broniszewki miał w jego trakcie sporo materiałów do analizy. Przede wszystkim analizował grę testowanych w Wiśle zawodników krajowych i zagranicznych. Po raz kolejny w swoją szansę dostał 17-letni Damian Drężewski obserwowany już od dłuższego czasu, podobnie jak 30-letni brazylijski napastnik Jao Paulo Daniel. Kolejną szansę na pokazanie się dostał także 25-letni pomocnik Marcin Figiel, ostatnio związany z Odrą Wodzisław.


Po raz pierwszy zaprezentował się 23-letni napastnik z Czarnogóry Kristijan Krstović, który dotychczas występował w tamtejszym klubie Zeta Golubovci. Wraz ze swoim klubem grał w Pucharze Intertortoto, ma na koncie również występy w reprezentacji Czarnogóry U-21.


W Wiśle zagrali również: Eivinas Zagurskas 22-letni litewski pomocnik, który ostatnie dwa sezony spędził w Bogdance Łęczna i 23-letni napastnik Daniel Mąka, znany głównie z występów w Polonii Warszawa, w ostatnim sezonie grający w Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Sporą niespodzianką było pojawienie się w barwach Wisły Ariela Jakubowskiego, 34-letniego obrońcy, który w swej przebogatej karierze zaliczył już dwuletnią przygodę w Płocku (sezony 2002/2003 i 2003/2004). Jakubowski grał również w Polonii Gdańsk, ŁKS-ie Łódź, GKS-ie Katowice, Odrze Wodzisław, Lechu Poznań, Jagiellonii Białystok i Ruchu Chorzów.
Tymczasem dwuletni kontrakt z Wisłą podpisał 21-letni Jacek Skrzyński. Mierzący ponad 191 centymetrów bramkarz, który związany był ostatnio z GKP Gorzów, o miejsce między słupkami rywalizował będzie z Krzysztofem Kamińskim.


Zawisza Bydgoszcz - Wisła Płock 0:0
Zawisza: (I połowa) Witan - Ilków-Gołąb, Markowski, Jankowski, Oleksy - Błąd, Cichy, Maziarz, Masłowski, Wójcicki - Imeh. (II połowa) Zapała - Michalak, Dema, Galdino, Warczachowski - Majkowski, Jackiewicz, Jovanić, Wojciechowski, Piętka - Toporkiewicz.
Wisła: (I połowa) Kamiński - Nadolski, Sielewski, Wyczałkowski, Jakubowski - Krstović, Sing, Figiel, Drężewski - Sekulski, Biliński. (II połowa) Kamiński - Nadolski, Kursa, Zembrowski, Pielak - Zagurskas, Jaroń, Matar, Chwastek - Mąka, Daniel.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz