piątek, 15 lipca 2011

Wreszcie wygrany sparing

Piłkarze Wisły kończący swój pobyt na zgrupowaniu w Pęcławiu wygrali kontrolne spotkanie z Radomiakiem 4:2. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Brazylijczyk Daniel. Mecz rozegrany został w Miętnem, ponieważ po środowej nawałnicy wszystkie boiska w Pęcławiu i jego najbliższej okolicy zostały zalane i nie nadawały się do gry. Na szczęście obóz przygotowawczy dobiega końca. W sobotę podopieczni trenera Mieczysława Broniszewskiego wracają do Płocka. Po drodze rozegrają jeszcze mecz kontrolny ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. A do rozpoczęcia rozgrywek nafciarze trenować będą na własnych obiektach. Pierwszy mecz w nowym sezonie Wisła rozegra na własnym stadionie w niedzielę 24 lipca o 18.30.

Chociaż Wisła w sezonie 2010/2011 wywalczyła awans do pierwszej ligi, zaś Radomiak jest trzecioligowcem, to rywale jako pierwsi cieszyli się z bramkowej zdobyczy. Już w trzynastej minucie gry Jacka Skrzyńskiego pokonał Paweł Tarnowski. Na wyrównanie trzeba było czekać do 40. minuty. Na listę strzelców tym razem wpisał się Damian Jaroń. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Wisła objęła prowadzenie dzięki Robertowi Chwastkowi. W 63. minucie trzeciego gola dla Wisły zdobył Joao Paulo Daniel.

W 77. minucie Radomiak zdołał zdobyć kontaktową bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Wnuk. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkową wygraną Wisły, swojego drugiego gola zdobył Joao Paulo Daniel.

Trener Władysław Żmuda powołał drużynę U-18, która w sierpniu zbierze się na ośmiodniowym zgrupowaniu w Sulejówku. Młodzi kadrowicze mają w planach wyjazdowy towarzyski dwumecz z reprezentacją Norwegii. Wśród powołanych do reprezentacji jest Mateusz Pielak. Oznacza to, że nie wystąpi on na pewno w meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, który zaplanowany jest na niedzielę 7 sierpnia.

Wisła Płock - Radomiak Radom 4:2 (1:1)
Bramki:
Jaroń (42.), Chwastek (50.) i Daniel 2 (64. i 90.) dla Wisły oraz Tarnowski (13.) i Wnuk (77.) dla Radomiaka
Wisła: (I połowa) Skrzyński - Skumórski, Edison, Kursa, Zembrowski - Drężewski, Figiel, Jaroń, Hiszpański - Sekulski, Biliński. (II połowa) K. Kamiński - Nadolski, Wyczałkowski, Pielak, Zembrowski - Ricardinho, P. Kamiński, Sielewski, Zagurskas - Chwastek, Daniel.
Radomiak: (I połowa) Skowron (31. Studziński) - Szary, Moryc, Świdzikowski, Rolak, Domański, Tokaj, Czpak, Barzyński, Wocial, Tarnowski. (II połowa) Studziński (61. Banasiak) - Moryc, Sikorski, Gromadzki, Dirceu, Wnuk, Zięba, Radecki, Puton, Oziewicz, Skałbania.