piątek, 15 lipca 2011

Płocczanka na światowych listach tenisa stołowego

W najnowszych światowych rankingach tenisa stołowego po raz pierwszy pojawiło się nazwisko płocczanki Katarzyny Bagrowskiej z Nadwiślanina, wychowanki trenera Grzegorza Lipczyńskiego. Najwyżej, na 130. miejscu światowej listy, sklasyfikowano trzynastoletnią tenisistkę stołową z Płocka w rankingu kadetek (U 15). Na listach nie ma ani jednej rówieśniczki Kasi z Polski, ani też żadnej młodszej rodaczki. Miejsca w światowych rankingach Kasia zawdzięcza udanemu startowi w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów z Cyklu ITTF Pro Tour, kiedy po raz pierwszy broniła barw reprezentacji Polski.W rankingu seniorek, gdzie pierwsze miejsce zajmuje Chinka Li Xiaoxia płocczanka jest na 1005 miejscu na 1235 sklasyfikowanych zawodniczek. Pierwszą Polkę - Li Qian, można znaleźć już na 32. miejscu tego rankingu. Obecnie 91. na świecie jest najbardziej rozpoznawalna polska tenisistka Natalia Partyka, a 117. miejsce zajmuje Xiu Je. Ta ostatnia zawodniczka była w maju w Płocku, gdzie w finale wojewódzkim rozgrywek Pucharu Polski kobiet, reprezentując GLKS Nadarzyn, zademonstrowała część swoich umiejętności w pojedynku z Aleksandrą Lau z Nadwiślanina.

W światowym rankingu "młodzieżówek" (U 21) Kasia Bagrowska jest na miejscu 664., a w rankingu juniorek  (U18) na miejscu 464. W swojej kategorii wiekowej (U 15) płocczanka została sklasyfikowana na 130. miejscu wśród 259 zawodniczek. Z Polek wyprzedzają ją w tym rankingu tylko starsze dziewczęta: Natalia Bajor (27.), Joanna Kiedrowska (49.), Aleksandra Nowak (80.), Aleksandra Falarz (101.), Zuzanna Chrulska (110.), Zuzanna Woźniak (115.) i Paulina Krzysiek (122.). Nie ma na listach ITTF żadnej rówieśniczki Kasi z Polski, ani też młodszej rodaczki. 

Na czele rankingu ITTF kadetek jest czternastoletnia leworęczna Japonka Miyu Maeda, wśród seniorek sklasyfikowana na bardzo wysokim 125. miejscu.

Miła informacja dla płockiego klubu, Nadwiślanina, przyszła także z Krajowej Rady Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Na czworo powołanych do kadry LZS zawodników i zawodniczek z województwa mazowieckiego, aż trzy to tenisistki stołowe z Płocka: Aleksandra Lau, Katarzyna Bagrowska i Anna Wereszczaka. Płocczanki zostały zaproszone do udziału w obozie kadry w Lidzbarku Warmińskim dzięki wyśmienitym wynikom (srebro Kasi, brąz Ani i miejsce 7-8. Oli) uzyskanym podczas mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Ostródzie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz