sobota, 9 lipca 2011

Weekend dla ludzi z żelaza


Zawody w dwóch odmianach triathlonu zostaną przeprowadzone w Płocku w trakcie weekendu 16-17 lipca. W sobotę odbędzie się już szósta edycja zawodów o puchar prezydenta miasta. W zawodach o charakterze otwartym wystartować może każdy chętny. Rywalizacja odbywać się będzie w okolicach Zalewu Sobótka. W niedzielę natomiast uczestnicy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartują w zawodach triathlonowych na Wzgórzu Tumskim.


Uczestnicy sobotniego triathlonu rywalizować będą na dwóch dystansach. Pierwszy jest przeznaczony dla debiutantów i amatorów: 400 m pływania, 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. Zawody mają rangę mistrzostw Płocka amatorów.

Zawodnicy z większym doświadczeniem w tej niezwykle widowiskowej, ale i wyczerpującej dyscyplinie mogą spróbować swoich sił na dłuższym dystansie w rywalizacji zaliczanej do cyklu Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB. Do przepłynięcia jest 750 metrów, do przejechania na rowerze 20 kilometrów, a do przebiegnięcia pięć kilometrów. Swój start w zawodach zapowiedzieli między innymi: pięciokrotny zwycięzca płockiego triathlonu Filip Przymusiński, wielokrotny medalista mistrzostwa Polski Dominik Szymanowski, oraz Małgorzata Otworowska, która prowadzi w tegorocznej edycji GP Wheeler Triathlon Tour.

W niedzielnej rywalizacji triathlonistów startujących w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na starcie powinno pojawić się 70 zawodników, którzy na Wzgórzu Tumskim i w jego najbliższej okolicy będą mieli do przepłynięcia 600 metrów, do przejechania na rowerze 15 kilometrów i do przebiegnięcia trzy kilometry.

Start wyznaczony został przy Zalewie Sobótka (o 11.00 dla dziewcząt i o 12.30 dla chłopców). Strefę zmian wyznaczono na plaży przy kąpielisku. Trasa rowerowa wiedzie w kierunku Brwilna, a organizatorzy podkreślają, że jest niezwykle selektywna. Kilometrowy odcinek po betonowych płytach nad Sobótką, dwa strome podjazdy na ulicy Kazimierza Wielkiego to miejsca, które wymagają nie tylko siły, ale i odpowiedniej techniki jazdy. Druga strefa zmian jest wyznaczona na Starym Rynku w pobliżu Domu Darmstadt. Trasa biegu wiedzie ulicami: Małachowskiego, Grodzką, Zduńską, Okrzei i Kazimierza Wielkiego.

Ceremonia zakończenia zawodów i dekoracja zwycięzców odbędzie się o 14.00 na Starym Rynku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz