sobota, 9 lipca 2011

Płocko- wrocławski debel bez konkurencji


W finale turnieju tenisa na wózkach Wrocław Cup reprezentujący Integracyjny Klub Tenisowy Płock Piotr Jaroszewski wraz ze swoim deblowym partnerem Tadeuszem Kruszelnickim z IKSONA lob Wrocław pokonali po niezwykle zaciętym pojedynku szwedzki duet Niclas Rodhborn/Peter Vikstrom. W sobotnim finale gry pojedynczej, podobnie jak rok temu Austriak Martin Legner zmierzy się z Petere Vikstromem ze Szwecji. Rok temu lepszy okazał się Szwed. Ostatnim z Polaków walczących w singlu był Tadeusz Kruszelnicki. Najlepszy z polskich tenisistów na wózkach w półfinale trafił na Szweda Petera Vickstroma. Wrocławianin walczył bardzo dzielnie, ale nie był w stanie złamać równo grającego rywala. 

Szansa na rewanż pojawiła się w grze podwójnej. Para Jaroszeswski/Kruszelnicki w finale na Szwedów Petera Vikstroma i Niclasa Rodhorna. Polacy dość gładko wygrali pierwszego seta. W drugiej partii wszystkie atuty były po stronie wrocławianina i płocczanina, którzy prowadzili już 5:3 i 40:0. I nagle coś się zacięło. Szwedzi wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i wygrali seta 7:5, doprowadzając w ten sposób do super tie-breaka. Na szczęście w decydującej rozgrywce nieznacznie lepsi okazali się Jaroszewski z Kruszelnickim.


Wyniki:
Gra pojedyncza mężczyzn:
Półfinał:

Martin Legner (Austria) - Thomas Mossier (Hiszpania) 6:0, 6:0
Peter Vikstrom (Szwecja) - Tadeusz Kruszelnicki (IKSON Lob Wrocław) 6:4, 7:5
Gra pojedyncza kobiet:
Finał:
Sabine Ellerbrock (Niemcy) - Katharina Kruger (Niemcy) 6:1, 6:4
Gra podwójna mężczyzn
Finał:
Piotr Jaroszewski (SIKT Płock)/Tadeusz Kruszelnicki (IKSON Lob Wrocław) - Niclas Rodhborn/Peter Vikstrom (Szwecja) 6:2, 5:7, 10-8
Gra podwójna kobiet:
Kanako Domori/Juko Okabe (Japonia) - Sabine Ellerbrock/Katharina Kruger (Niemcy) 7:6(5), 2:6, 10-3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz