czwartek, 7 lipca 2011

W Brnie jak u siebie

Dobrzykowianin Paweł Szkopek (na zdjęciu), startujący w barwach polsko-brytyjskiego teamu Bogdanka PTR Honda wystartuje w najbliższy weekend w siódmej już serii motocyklowych mistrzostw świata World Supersport. Po wyścigach w niekiedy odległych zakątkach Europy i świata przyszła kolej na start u naszych południowych sąsiadów w Brnie. "U siebie", jak traktują czeski Automotodrom Brno zawodnicy Bogdanki, poza standardowym składem (James Ellison, Paweł Szkopek - klasa World Supersport oraz Marcin Walkowiak w klasie Superstock 1000), Bogdanka wyasygnowała także do walki w wyścigu piątej serii mistrzostw Europy World Superstock 600 osiemnastolatka z Krotoszyna Artura Wielebskiego. - Brno to tor, na którym zawsze bardzo dobrze sobie radziłem oraz domowa runda dla ekipy Bogdanka PTR Honda, więc nie mogę już doczekać się weekendu. Na trybunach pojawi się wielu polskich kibiców, co daje mi dodatkową motywację - mówi przed wyścigiem Paweł Szkopek, ośmiokrotny mistrz Polski, który miał już okazję wygrywać na torze w Brnie. Jego optymizm potwierdzają ostatnie wyniki. W poprzednim wyścigu ma torze w Aragon w Hiszpanii dobrzykowianin po raz drugi w tym sezonie zajął punktowane miejsce i poprawił swoją lokatę w klasyfikacji generalnej mistrzostw. 

Igor Piasecki, menedżer teamu, liczy w Brnie na czołową lokatę w wyścigu Jamesa Ellisona, kolejną zdobycz punktową Pawła Szkopka i wyższe miejsce niż poprzednio Marcina Walkowiaka. Wielką niewiadomą jest postawa utalentowanego Wielebskiego, który w Brnie wystartuje z tzw. dziką kartą.

- Nie nakładamy na Artura presji. Chcemy, aby się uczył i zbierał doświadczenie, ale znając jego wolę walki i talent, myślę, że to powinien być udany weekend - powiedział Piasecki przed debiutanckim startem Wielebskiego, który w barwach Bogdanka Junior Team Recykl zajmuje drugie miejsce w motocyklowych mistrzostwach Polski klasy Junior Superstock 600.

W niedzielę dwa z weekendowych wyścigów pokaże stacja Eurosport 2. Klasa Superstock 1000 rusza o 10:30, zaś kategoria Supersport o 13:30.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz