czwartek, 7 lipca 2011

Osiem szkrabów podbiło serca widowni


Brąz dla najmłodszej grupy Impreska i szóste miejsce rutynowanych dziewcząt z formacji Impact to zdobycze tancerek reprezentujących Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica z Płocka w mistrzostwach Europy cheerleaders, które odbyły się w słoweńskiej Ljubljanie. Niesamowite wrażenie na widzach i sędziach wywarły przede wszystkim młodziutkie dziewczęta z Impreski. Trener i choreograf Katarzyna Sylwestrzak przyznała w rozmowie ze Sportowcem Płockim, że podczas ich występu jej serce na chwilę wręcz zamarło. Na szczęście taniec trwał tylko trzy minuty, więc zdrowie pani Kasi nie było zagrożone.Najmłodsze tancerki wystartowały w rozgrywanej po raz pierwszy na mistrzostwach Europy kategorii junior młodszy cheerdance, która została zdominowana przez ekipy z Polski. Impreska wywalczyła miejsce na najniższym stopniu podium, a pozostałe medalowe miejsca wywalczyły dziewczęta z Tarnowa i Tyczyna. Formacja Impact rywalizowała w kategorii junior cheerdance, zdobywając w niej szóste miejsce.

Wyniki płocczanek są godne pochwały tym bardziej, że cheerleaderki z Włodkowica debiutowały w zawodach tej rangi. I okazało się, że debiut wypadł bardzo okazale. Do Ljubljany zjechało aż 113 ekip z 15 krajów.

– To nie były przypadkowe grupy. Większość z nich jeździ na zawody europejskie od kilku lat. A my w takim towarzystwie znalazłyśmy się po raz pierwszy – powiedziała Sportowcowi Płockiemu Katarzyna Sylwestrzak, trener i choreograf płockich zespołów cheerleaders. – Znalazłyśmy się w czołówce najlepszych zespołów Europy. To rewelacyjne miejsce na dobry początek.

Wyjazd na mistrzostwa Europy w Ljubljanie możliwy był dzięki pomocy rektora Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku prof. Zbigniewa Kruszewskiego oraz Urzędu Miasta Płocka.


Składy zespołów
IMPRESKA- Adrianna Sylwestrzak, Aleksandra Krzeszewska, Aleksandra Pietrkiewicz, Aleksandra Wronowska, Klaudia Sztuczka, Maja Borowska, Martyna Dembkowska, Zuzanna Żuk
IMPACT- Aleksandra Jakubowska, Arleta Workowska, Ewa Zawadzka, Ewelina KIeszkowska Joanna Jagodzińska, Marta Dziarnowska, Milena Gralicka, Paulina Walczak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz