czwartek, 7 lipca 2011

Efektowna wygrana z młodą PoloniąGrająca w Młodej Ekstraklasie Polonia Warszawa, a nie jak wcześniej planowano łódzki Widzew była przeciwnikiem Wisły Płock w czwartkowym meczu sparingowym. Spotkanie zostało rozegrane na boisku w Pruszkowie. Podopieczni trenera Mieczysława Broniszewskiego wygrali 4:1, a poloniści honorowego gola zdobyli pięć minut przed końcowym gwizdkiem, gdy przegrywali już 0:4. Mecz z łodzianami, który miał się odbyć w Pęcławiu został odwołany, ponieważ po bardzo obfitych opadach deszczu tamtejsze boisko nie nadawało się do gry. Pozostaje nam jednak mieć nadzieję, że podopieczni trenera Mieczysława Broniszewskiego będą mieli gdzie trenować podczas zgrupowania, które rozpoczęło się we wczesne czwartkowe popołudnie.


Zanim płocka ekipa ruszyła w stronę Pruszkowa, roczną umowę z Wisłą podpisał trzydziestoletni brazylijski napastnik Joao Paulo Daniel. Zawodnik, który grał wcześniej w Servette Geneva, Youn Boys Berno, RC Strasbourg, Neuchâtel Xamax i Portimonense SC, ostatni sezon spędził w brazylijskim PA Esporte Clube São Paulo.

W meczu z Polonią już w po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Sielewski. Na 2:0 podwyższył niespełna dziesięć minut przed końcem meczu testowany w Wiśle Edson.
Edison Fernandes Silva Junior "Edson" to 21-letni stoper w Brazylii, który zaimponował doskonałym przeglądem sytuacji, świetną techniką użytkową oraz spokojem. Jego wielkim atutem są również świetne warunki fizyczne. Warto więc przyjrzeć się dokładnie grze tego zawodnika.

Po zmianie stron dwa gole zdobył jeszcze Łukasz Sekulski. Jedyne trafienie dla Polonii zapisał na swoim koncie Patryk Olszewski, który pokonał Krzysztofa Kamińskiego kilka minut przed końcowym gwizdkiem.

Polonia Warszawa (ME) 1-4 Wisła Płock
Bramki: Olszewski (85.) dla Polonii oraz Sielewski (15.), Édson (36.) i Sekulski 2 (49. i 77.) dla Wisły

Wisła: Kamiński - Skumórski, Édson, Sielewski (Kursa), Jakubowski - Hiszpański, Figiel (Chwastek), Adamczyk (Matar ), Jaroń (Pielak) - Sekulski, Daniel.

Po zakończeniu meczu Wisła pojechała do Pęcławia, gdzie rozpoczyna obóz treningowy, podczas którego będzie przygotowywać się do pierwszoligowego sezonu 2011/2012. Kadra Wisły na zgrupowanie liczy na razie 21 osób, ale nie jest jeszcze zamknięta. W najbliższych dniach do Pęcławia mogą dotrzeć kolejni zawodnicy. W kadrze na zgrupowanie nie ma na razie Kamila Bilińskiego. Trwają negocjacje ze Śląskiem Wrocław na temat dalszej przyszłości tego zawodnika. Brakuje też Rafaela Mariucciego, któremu skończył się kontrakt. Władze klubu porozumiały się z nim wprawdzie w sprawie nowej umowy, ale zawodnik dotychczas nie wrócił z urlopu.


Następne spotkania kontrolne zaplanowane są na sobotę. O 11.00 podopieczni trenera Mieczysława Broniszewskiego zagrają z Wisłą Puławy, a o 16.00 z Motorem Lublin.
Kadra Wisły na obóz w Pęcławiu:
Bramkarze: Krzysztof Kamiński, Jacek Skrzyński. Obrońcy: Łukasz Nadolski, Damian Skumórski, Artur Wyczałkowski, Bartłomiej Sielewski, Rafał Zembrowski, Radosław Kursa, Édson, Mateusz Pielak, Ariel Jakubowski. Pomocnicy: Robert Chwastek, Fabian Hiszpański, Damian Adamczyk, Eivinas Zagurskas, Matar Guèye, Marcin Figiel, Damian Jaroń. Napastnicy: Łukasz Sekulski, Damian Drężewski, João Paulo Daniel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz