wtorek, 12 lipca 2011

Reprezentacja na szóstkę


Reprezentacja Polski juniorów zajęła szóste miejsce w otwartych mistrzostwach Europy, które odbywały się w Goeteborgu. W drużynie, którą prowadził trener Jacek Okpisz, występowało dwóch zawodników Orlen Wisły Płock. Paweł Paczkowski zdobył aż 37 bramek. Tylko jednego gola na swoim koncie zanotował zaś Michał Obiała, ale jego zadania w zespole narodowym są zupełnie inne, niż "Paczasa", który jako prawy rozgrywający jest jednym z zawodników odpowiadających za zdobywanie bramek.
Młodzi polscy szczypiorniści rozpoczęli bardzo dobrze, pokonując wysoko reprezentację Estonii.

– Spotkanie cały czas było pod naszą kontrolą – przyznał trener Jacek Okpisz, chwaląc za świetną grę obu kołowych. 

Drugim rywalem biało-czerwonym była drużyna Czech. Niestety, tym razem nie było już tak dobrze. Mecz zaczął się od prowadzenia przeciwników 5:1. Chociaż Polacy w miarę szybko doprowadzili do remisu, jednak później zmarnowali kilka doskonałych okazji, dzięki czemu Czesi znowu odskoczyli na kilka goli. Utrzymali swoją przewagę do końca pierwszej połowy, a w drugiej zdołali ją jeszcze powiększyć.

W meczu z Mołdawią Polacy zanotowali ośmiobramkowe zwycięstwo. Tymczasem trener Jacek Okpisz przyznał po końcowej syrenie, że nie jest do końca zadowolony, bo jego podopieczni nie popisali się zbyt wysoką skutecznością, marnując kilka stuprocentowych okazji do podwyższenia rezultatu. Mało wymagającym rywalem okazała się dla Polaków reprezentacja Austrii. Biało-czerwoni wygrali ośmioma bramkami, chociaż początek był co najmniej zaskakujący. To Austriacy po kilku minutach gry prowadzili 7:3. Na szczęście Polska zdołała wyrównać, a później uzyskać bezpieczne prowadzenie, które kontrolowali do końca.

Drugą część turnieju mistrzowskiego Polska rozpoczęła od rozgromienia Belgii. Wynik 31:14 jednoznacznie mówi o tym, że rywale nie mieli wiele do powiedzenia w konfrontacji z biało-czerwonymi.

Niestety, gorzej poszło Polakom w pojedynku z Holandią, który decydował o awansie do strefy medalowej. Polacy ulegli dziewięcioma bramkami, nie mając pomysłu na przedarcie się przez defensywę przeciwników. Dla Pawła Paczkowskiego był to jedyny mecz w całej imprezie, w którym, ani razu nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Ostatnim przeciwnikiem Polaków w Goeteborgu była Norwegia, z którą podopieczni trenera Jacka Okpisza walczyli o piąte miejsce. Po dwóch minutach rywale prowadzili wprawdzie 5:1, ale pierwsza część spotkania skończyła się remisem 12:12. Niestety, po zmianie stron to Skandynawowie dyktowali warunki gry. Chociaż Polacy starali się robić wszystko, aby zniwelować przewagę, gracze z Norwegii wygrali mecz, dzięki czemu mogli cieszyć się piątym miejscem. A Polakom pozostała szósta pozycja w Otwartych Mistrzostwach Europy.


Wyniki Polski:
Estonia - Polska 15:24 (8:13)
POLSKA: Kapela, Małecki - Rogulski 8, Paczkowski 4, Walczak 3, Daszek 2, Staszewski 2, Szczęsny 2, Abram 1, Obiała 1, Biegaj, Kornecki, Kuźdeba, Niewrzawa, Piwowarczyk.
Polska – Czechy 16:24 (8:15)
POLSKA: Kapela, Małecki – Paczkowski 4, Piwowarczyk 4, Daszek 2, Walczak 2, Zagała 2, Rogulski 1, Staszewski 1, Abram, Biegaj, Kornecki, Kuźdeba, Niewrzawa, Obiała, Szczęsny.
Mołdawia – Polska 17:25 (11:13)
POLSKA:
Kapela, Małecki - Paczkowski 6, Daszek 4, Szczęsny 4, Zagała 4, Rogulski 3, Biegaj 2, Staszewski 2, Abram, Kornecki, Kuźdeba, Niewrzawa, Obiała, Piwowarczyk, Walczak. Czerwone kartki: Szczęsny, Piwowarczyk (gradacja).
Austria – Polska 14:22 (7:6)
POLSKA:
Kapela - Daszek 6, Staszewski 5, Paczkowski 4, Kornecki 3, Niewrzawa 1, Rogulski 1, Walczak 1, Zagała 1, Abram, Biegaj, Kuźdeba,Obiała, Piwowarczyk.
Belgia – Polska 14:31 (7:14)
POLSKA:
Kapela, Małecki - Szczęsny 8, Zagała 6, Niewrzawa 5, Paczkowski 5, Staszewski 3, Kornecki 2, Kuźdeba 1, Rogulski 1, Abram, Biegaj, Daszek, Obiała, Piwowarczyk, Walczak.
Holandia - Polska 30:21 (12:6)
POLSKA:
Kapela, Małecki - Szczęsny 8, Zagała 4, Staszewski 3, Walczak 3, Abram 1, Daszek 1, Rogulski 1, Biegaj, Kornecki, Kuźdeba, Niewrzawa, Obiała, Paczkowski, Piwowarczyk
Norwegia – Polska 27:23 (12:12)
Polska:
Kapela, Małecki – Szczęsny 1, Zagała 4, Niewrzawa 2, Paczkowski 7, Staszewski 1, Kornecki 5, Kuźdeba, Rogulski 1, Abram, Biegaj 1, Daszek 1, Obiała, Piwowarczyk, Walczak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz