wtorek, 12 lipca 2011

Bilu bliski pozostania w Płocku


Chociaż negocjacje w tej sprawie nie były łatwe, wiele wskazuje na to, że ich szczęśliwe zakończenie jest coraz bliższe. Coraz bardziej jest prawdopodobne, że Kamil Biliński w sezonie 2011/2012 w dalszym ciągu będzie występował w Wiśle Płock. Z informacji podanej na oficjalnej stronie wrocławskiego Śląska wynika, że napastnik z Wrocławia może zostać wypożyczony na 12 miesięcy z opcją transferu definitywnego. "Bilu" trafił do Płocka przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2010/2011 i zdobył aż 12 bramek, będąc wiosną najskuteczniejszym graczem zespołu prowadzonego przez trenera Mieczysława Broniszewskiego.Urodzony we Wrocławiu Kamil Biliński jest wychowankiem Śląska, w którym grał we wszystkich kategoriach juniorskich. Zaliczył także 20 meczów w Orange Ekstraklasie, nie zdołał jednak na stałe przebić się do pierwszego składu. W sezonie 2008/2009 grał przede wszystkim w Młodej Ekstraklasie. W 25 występach zdobył 21 goli, zdobywając tytuł króla strzelców tych rozgrywek.

Był wypożyczany do Górnika Polkowice i Znicza Pruszków, ale w żadnym z tych klubów nie spisał się na miarę swoich nieprzeciętnych umiejętności. Dopiero w Płocku, do którego trafił wiosną 2011 roku pokazał, że potrafi być prawdziwym królem pola karnego, zdobywając 12 bramek w 17 meczach.

Na oficjalnej stronie Śląska Wrocław pojawiła się informacja, że "Bilu" wyjechał już z Wrocławia, aby dołączyć do przebywającej na zgrupowaniu w Pęcławiu ekipy Wisły. W tym czasie mają zostać dokończone negocjacje w sprawie pozostania Bilińskiego w Płocku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz