niedziela, 3 lipca 2011

Orlenowski kierowca wysoko w klasyfikacjach


Jeżdżący w barwach Orlen Teamu Szymon Ruta jest obecnie klasyfikowany na szóstym miejscu w punktacji ogólnej samochodowych mistrzostw Europy. W przygotowanym przez włoską organizację International Rally Drivers Association zestawieniu polskich kierowców World Rally Ranking Ruta zajmuje wysoką, trzecią lokatę. Wyprzedzają go jedynie Michał Sołowow, który popisał się doskonałą jazdą w GEKO Ypres Rally (zakończył tę imprezę na czwartej pozycji) oraz Maciej Oleksowicz.Światowy Ranking Kierowców jest przygotowywany przez włoską organizację IRDA (International Rally Drivers Association). W zestawieniu najlepszych polskich kierowców ścigających się nie tylko w wyścigach na terenie kraju, ale również w zawodach rozgrywanych w innych krajach europejskich, jeżdżący w barwach Orlenu kierowca wyprzedził między innymi tak znanych rajdowców jak Michał Kościuszko, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Rzeźnik.

Szymon Ruta na swoje wysokie miejsce w polskim rankingu WRR zapracował przede wszystkim świetną jazdą w rajdach zaliczanych do cyklu European Rally Championship. Do tej pory uzbierał 35 punktów, co daje mu wysokie, szóste miejsce wśród kierowców startujących w ERC z niewielką, czteropunktową stratą do piątego w generalce Michała Sołowowa.

Punktacja Mistrzostw Europy po czterech rundach:
1. Rossetti 113, 2. Betti 89, 3. Oleksowicz 80, 4. Tlustak 44, 5. Sołowow 39, 6. Ruta 35, Travaglia 35, 8. Iliew 25, 9. Perico 21, 10. Sławow 13, 11. Albertini 9, 12. Longhi 7, 13. Rzeźnik 6.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz