czwartek, 21 lipca 2011

Olimpiada otwarta!

Aktualna halowa mistrzyni świata w skoku o tyczce, medalistka Igrzysk Olimpijskich Anna Rogowska dokonała symbolicznego rozpalenia znicza XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, której cztery dyscypliny rozgrywane są w Płocku. Uroczystość otwarcia Olimpiady zagościła w płockim amfiteatrze. Jutro (w piątek) na stadionie miejskim w Płocku rozpoczynają zmagania młodzi adepci królowej sportu, najliczniej obsadzonej dyscypliny, lekkiej atletyki. Wśród  ok. 800 startujących zawodników ze wszystkich województw, jest siedmioro reprezentantów gospodarza imprezy z dwóch płockich klubów - MLKL i MUKS.


Imprezę wspólnie ogłosili za otwartą minister sportu i turystyki Adam Giersz i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Flagę Polski i olimpijską na maszt wciągali płoccy młodzi lekkoatleci, którzy nie będą mieli już, albo jeszcze okazji wystąpić w finałach OOM - Karolina Ciesielska, Katarzyna Mielewczyk oraz Sebastian Kacner

- Czuję się dumny z tego, że tu w Płocku bije dziś serce sportu polskiego - powiedział do młodzieży, trenerów sędziów i oficjeli prezydent miasta Andrzej Nowakowski. Podobnie jak minister Giersz życzył młodym sportowcom sukcesów i startu na IO w Rio de Janeiro w 2016 roku. Kciuki za uczestników Olimpiady trzymał nawet prowadzący konferansjerkę Radek Brzózka, który kilka razy podkreślał, że żałuje iż w podstawówce i liceum miał cały czas zwolnienie lekarskie z wuefu. Wśród wielu znamienitych gości znalazł się sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński.

Po oficjalnej uroczystości otwarcia, na scenie wystąpił ze swoim show specjalista tricków piłkarskich Krzysztof Golonka, a po nim bardzo popularny ostatnio polsko-ukraiński zespół z Olsztyna Eney, przy muzyce którego sportowa młodzież miała świetną rozgrzewkę, przed rozpoczynającymi się nazajutrz zawodami.

O ile pogoda nie popsuje szyków organizatorom, płockich młodych lekkoatletów będzie można podziwiać już od samego rana na stadionie miejskim przy ul. Sportowej. O 10 rano rozpoczynają się eliminacje konkursu rzutu oszczepem, do którego zgłoszono Sylwię Szamel i Monikę Karasiewicz, o 12.00 zaplanowano początek konkursu skoku wzwyż, gdzie wystąpi Jakub Pawłowski. Eliminacje w biegu na 800 metrów rozpoczną się o 17.15 (kobiety) i 17.30 (mężczyźni), a w tej konkurencji będzie można zobaczyć troje płocczan - Dominikę Muraszewską, Marcina Strusińskiego i Michała Ciarkowskiego. Na 18.10 zaplanowano eliminacje pchnięcia kulą kobiet, w której zobaczymy Annę Szczutowską.

W konkurencjach lekkoatletycznych OOM startują sportowcy z roczników 1994 i 1995 (kategoria junior młodszy). Zawody jednocześnie posiadają rangę mistrzostw Polski. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz