czwartek, 21 lipca 2011

Spartanie na celowniku Mustangów


W sobotę staną naprzeciwko siebie dwie najlepsze na Mazowszu drużyny futbolu amerykańskiego. Warsaw Spartans podejmować będą płockie Mustangi. Drużyna, która wygra to spotkanie będzie prawie pewna, że do fazy play-off przystąpi z pierwszego miejsca. W obecnym sezonie zarówno Spartanie jak i Mustangi kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, dzięki czemu zajmują dwa pierwsze miejsca w tabeli Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II z kompletem zwycięstw. Sobotnie spotkanie dla jednego z rywali oznaczać będzie stratę pierwszych puntów w tym cyklu rozgrywkowym. Spartanie spotykali się z Mustangami czterokrotnie. Trzy razy wygrywała ekipa z Warszawy, a raz płocczanie. Sobotni mecz Spartans – Mustangs zostanie rozegrany na stadionie przy Obrońców Tobruku 11 w Warszawie. Rozpocznie się o 19.00 i będzie rozgrywany przy sztucznym świetle.Płocczanie zdają sobie sprawę, że pojedynek w Warszawie z tamtejszymi Spartanami będzie najcięższym bojem, jaki czeka ich w tym sezonie. Nie zamierzają jednak rezygnować z walki o zwycięstwo.

– Mamy bardzo wyrównany skład, bez słabych zawodników. Wszyscy prezentują bardzo równy poziom, o czym może świadczyć nasz poprzedni mecz. Punktowało wówczas siedmiu zawodników – mówi Paweł Chlebny, rzecznik prasowy Mustangów. – Szczególnie cieszy dobra postawa defensywy która z meczu na mecz coraz lepiej radzi sobie z przeciwnikami i w czterech meczach straciła tylko jedno przyłożenie (sześć punktów), a zyskała po akcjach powrotnych po przejęciu piłki bądź safety (zatrzymanie przeciwników w ich polu punktowym) aż dziesięć punktów. Jesteśmy w optymalnej formie. Wprawdzie mamy kilka drobnych kontuzji, ale cel jest tylko jeden. Wygrana.

Starcie na obiekcie Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej ma kluczowe znaczenie dla końcowego układu tabeli drugoligowej grupy północnej. Zwycięzca będzie tylko o krok od bezpośredniego awansu do półfinału rozgrywek.

– Od początku sezonu wiedziałem, że drużyną, która będzie walczyć z nami o pierwsze miejsce będą Spartanie. Mamy nagrania ich wszystkich meczów tego sezonu. Ofensywę analizował jeden z najbardziej doświadczonych zawodników i kapitan naszej defensywy Jarosław Garwacki – mówi trener Paweł Kęsy. – Wiemy, co musimy zagrać, żeby wygrać ten mecz, ale nie chcę do końca zdradzać taktyki, jaką przyjmiemy w sobotę. Będzie to jednak pierwszy mecz, w którym Mustangi zagrają inny futbol niż zawsze.

Zarówno Spartanie jak i Mustangi przerastają pozostałe zespoły z PLFA II nie tylko pod względem sportowym i organizacyjnym. Obie ekipy starają się urozmaicać swoje mecze licznymi dodatkowymi atrakcjami. W Warszawie nie zabraknie zabaw dla całej rodziny i konkursów dla kibiców.

Spartan Warsaw i Mustangs Płock pokonali w tym sezonie Warsaw Werewolves. Sobotni pojedynek ma więc dodatkowy smaczek – jego zwycięzca będzie najlepszą drugoligową drużyną futbolu amerykańskiego na Mazowszu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz