piątek, 29 lipca 2011

Mazowsze bez wygranej

Trzy mecze i trzy porażki. Chyba nikt przed startem piłkarzy ręcznych Mazowsza w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży nie spodziewał się aż tak fatalnego bilansu. Drużyna oparta przede wszystkim na zawodnikach płockiej Wisły na razie zawodzi na całej linii. Jeżeli w dwóch ostatnich dniach imprezy mazowieccy szczypiorniści wreszcie zmobilizują się do lepszej gry i odniosą dwa zwycięstwa, mogą skończyć imprezę nawet na piątym miejscu. Mimo trzech porażek w pierwszej fazie OOM wciąż więc jest o co walczyć.

Mazowsze zaczęło swój udział w rozgrywkach fazy grupowej od pojedynku z województwem małopolskim. Do przerwy gospodarze prowadzili 12:8. Zaraz po zmianie stron dorzucili kolejną bramkę. Wydawało się więc, że nie powinni mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa i... Wtedy właśnie nagle wszystko się „zacięło”. Reprezentacja Mazowsza przez kilkanaście minut nie była w stanie zdobyć chociażby jednego gola. Tymczasem rywale bezwzględnie wykorzystywali tę niespodziewaną słabość, trafiając raz za razem. Dzięki temu po końcowej syrenie to małopolanie cieszyli się z wygranej 20:19.

Kolejnym rywalem Mazowsza była ekipa województwa kujawsko-pomorskiego. Tym razem przeciwnicy od pierwszego gwizdka sędziów narzucili swój styl gry, z którym gospodarze nie byli sobie w stanie poradzić, przegrywając w pewnym momencie nawet pięcioma golami. Pięć minut przed końcem meczu mazowszanie zdołali wprawdzie zredukować swój bramkowy niedobór do dwóch oczek, ale w decydujących chwilach ekipie gospodarzy zabrakło pomysłu na rozegranie akcji, dzięki której mogliby zdobyć kontaktowego gola. A ekipa kujawsko-pomorskiego wykorzystała to z zimną krwią i wygrała ostatecznie 25:22.

Ostatnim rywalem Mazowsza w fazie grupowej była reprezentacja województwa dolnośląskiego. Tym razem powtórzył się scenariusz z pierwszego meczu. Do przerwy było całkiem nieźle, a gracze z Mazowsza prowadzili 18:16. Po zmianie stron bardziej skoncentrowani okazali się jednak dolnoślązacy, wygrywając cały mecz 21:27. Tym samym w swej grupie Mazowsze zajęło ostatnie, czwarte miejsce z zerowym dorobkiem punktowym. Pierwsze miejsce przypadło ekipie Małopolski, która wyprzedziła Dolny Śląsk.

W drugiej grupie eliminacyjnej najlepsze okazało się województwo pomorskie przed Wielkopolską. Trzecie było łódzkie, które będzie rywalem Mazowsza w kolejnym spotkaniu. Zwycięzcy tego pojedynku, który rozpocznie się w sobotę o 10.00, zmierzą się o piąte miejsce w OOM. Przegrana ekipa zagra o siódmą lokatę.
Ekipę Mazowsza tworzą: Patryk Chiszberg, Piotr Góral, Igor Królikowski, Patryk Ziółkowski, Bartek Grzywiński, Konrad Chrobociński, Krystian Bieńkowski, Maciej Skibiński, Marek Kociura, Kacper Lewandowski, Filip Kusal, Piotr Zawadzki, Mateusz Piechowski, Rafał Stanisławski i Adam Zaremba.