sobota, 23 lipca 2011

Ligowe granie czas zacząć


W niedzielę 24 lipca o 18.30 arabski arbiter Fahad Al Oraini rozpocznie mecz Wisły Płock z Piastem Gliwice. Tym spotkaniem podopieczni trenera Mieczysława Broniszewskiego rozpoczną pierwszoligowy sezon 2011/2012. Zanim rozpocznie się mecz Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock zaprasza wszystkich chętnych pod ratusz, skąd o 16.00 ruszy przemarsz ulicami miasta na stadion. Wszyscy, którzy zechcą w nim wziąć udział, powinni mieć przy sobie klubowe barwy (szaliki, koszulki). Władze klubu proszą, aby na stadionie pojawić się wcześniej, by uniknąć kolejek przy kasie.Płocczanie wracają na zaplecze ekstraklasy po rocznej banicji w drugiej lidze. Wisła do tej pory nigdy nie zdołała wygrać meczu z gliwiczanami. W niedzielę będzie więc szansa na przełamanie tej złej passy. Po raz pierwszy płocka ekipa zmierzyła się z Piastem, gdy debiutowała w ówczesnej drugiej lidze aż 32 lata temu. W Gliwicach gospodarze wygrali 2:1, a w Płocku było 1:1. Później jeszcze dwa mecze kończyły się remisami 1:1, a w jednym spotkaniu nie padł żaden gol.

W sezonie 2010/2011 Piast zajął w pierwszej lidze piąte miejsce. Gliwiczanie zdobyli 52 punkty, czyli aż o 17 mniej niż Podbeskidzie Bielsko Biała, które awansowało do ekstraklasy z drugiego miejsca. Niedzielni rywale Wisły nieźle spisywali się w meczach wyjazdowych, w których zanotowali pięć zwycięstw, siedem remisów i tylko pięć porażek. Po zakończeniu rozgrywek w zespole doszło jednak – podobnie jak w Wiśle - do prawdziwej rewolucji kadrowej. Z Gliwic odeszło aż 14 zawodników. W tym gronie był między innymi Bartłomiej Sielewski, który wrócił do Płocka po rocznej grze w Piaście.

Do niedzielnego pojedynku Wisła prawdopodobnie przystąpi w najmocniejszym składzie, jaki obecnie ma do dyspozycji. Damian Adamczyk i Ariel Jakubowski, którzy nie pojechali na pucharowy pojedynek do Ożarowa, powinni być w pełni sił. Do dyspozycji trenera będą również Brazylijczycy Edison, Ricardinho i Daniel, którzy mają już załatwione wszelkie formalności związane z pozwoleniem na pracę.

Kibiców Wisły powinna ucieszyć informacja, że zarówno bilety na dane spotkanie jak i karnety na całą rundę upoważniają w dniu meczu do bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej. W przypadku meczu z Piastem w godzinach 17.00-21.30.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz