sobota, 23 lipca 2011

Zaszaleli w Działdowie

Po zawodach z cyklu Grand Prix Mazowsza, które bez spektakularnych osiągnięć płockich brydżystów odbyły się w Słupnie, podczas jednej z kolejnych rund wreszcie jest sukces mistrzów licytacji i wistów z regionu płockiego. Brydżyści GOK Cards Bielsk Aleksander Marciniak i Leszek Pęcherzewski z dużą przewagą wygrali silnie obsadzony turniej o Puchar Burmistrza Działdowa. Sprawili nie tylko niespodziankę, ale również w łącznej klasyfikacji Grand Prix Działdowa (dwa turnieje) zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce w punktacji z dwóch turniejów, jakie odbyły się w mieście u wrót Mazur zajęli Władysław Dziachan (GOK Cards Bielsk) z Tomaszem Urbańskim (Szabla Płock).

Ranga turnieju oraz darmowe pieczone prosię podane w przerwie zawodów przyciągnęły do Działdowa blisko 70 par. Nie zabrakło czołówki. Przy stołach zasiedli m.in. aktualni wicemistrzowie Europy par seniorów Irena i Jan Chodorowscy oraz wielokrotny medalista mistrzostw Europy i mistrzostw świata Apolinary Kowalski w parze z niemniej utytułowanym, aktualnym mistrzem Europy Jerzym Russjanem. Ta ostatnia para wygrała pierwszy w zawodach Grand Prix Działdowa - turniej o Puchar Starosty Działdowa.

W zawodach wzięło udział aż osiem par z Płocka i Bielska. Poza podium kolejne miejsca w klasyfikacji łącznej Grand Prix Działdowa zajęli: 13. Piotr Sobczak (GOK Bielsk)/Kazimierz Falkowski (INTERBUD Jarosław Szczygieł); 19. Adam Cybulski (Masovia Płock), Bolesław Krzewski (GOK Bielsk); 26. Jacek Iwański/Ireneusz Głowacki (Singleton Płock), 55. Ewa Waśkiewicz/Patryk Waśkiewicz (GOK Bielsk); 59. Jerzy Słomski/Wiesław Skupiński (GOK II Bielsk) i 67. Michał Maszenda/Rafał Maszenda (GOK II Bielsk).

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Mazowsza odbędzie się w listopadzie w Ciechanowie.