środa, 6 lipca 2011

Im dalej tym trudniej

W lekkoatletycznych mistrzostwach Polski młodzieżowców w Gdańsku i juniorów w Toruniu płockie kluby reprezentowało zaledwie siedmioro lekkoatletów. Najlepszy wynik uzyskała Monika Pełka z MLKL Płock w konkursie rzutu dyskiem w mistrzostwach młodzieżowców. Zajęła wysoką siódmą lokatę jednocześnie ustanawiając nowy rekord życiowy i rekord klubu posyłając jednokilogramowy dysk na odległość 42.54 m. Choć do podium mistrzostw Polski wciąż daleko, wynik uzyskany w Gdańsku jest niewątpliwym sukcesem zawodniczki i jej trenera Mirosława Nisztora.Monika brała udział w dwóch konkurencjach. W konkursie pchnięcia kulą zajęła 11 miejsce z wynikiem 12.39. Drugi płocki klub MUKS był reprezentowany w Gdańsku przez sprintera - Sebastiana Kacnera, który pobiegł na sto i dwieście metrów. W biegu na setkę z czasem 11.15 płocczanin został sklasyfikowany na miejscu 20. Czas 22.40 w biegu na dwukrotnie dłuższym dystansie dał mu zaledwie 24. miejsce. 

Nieco liczniejsza ekipa reprezentowała Płock na mistrzostwach Polski juniorów w Toruniu, ale żadnemu z płockich lekkoatletów nie udało się dostać do pierwszej dziesiątki swojej konkurencji. Najbliżej była Monika Gajewska z MLKL Płock w konkursie skoku wzwyż, ale przeskoczenie poprzeczki zawieszonej na wysokości 1.60, co było przepustką do pierwszej dziesiątki zawodów, okazało się poza jej zasięgiem w Toruniu. Konkurs zakończyła wynikiem 1.55, mimo, że w tym sezonie skakała już wyżej.

Bez większego powodzenia wystartowali w zawodach kolega klubowy Moniki - Przemysław Rutkowski (rzut dyskiem - 17. miejsce i pchnięcie kulą - 26. miejsce) oraz reprezentujący MUKS Płock Dariusz Szałecki (5000 m - 28 miejsce), Łukasz Chmura (skok w dal - 18 miejsce) i Marcelina Kawecka (800 m - 21 miejsce). Poza Rutkowskim, który uzyskał swój najlepszy wynik w tym sezonie w rzucie dyskiem, pozostali nie wykorzystali w pełni swojego potencjału. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz