wtorek, 19 lipca 2011

Drapieżna Płotka


Marek Wronowski na swoim jachcie Płotka okazał się najszybszy w tegorocznej edycji regat żeglarskich w Nowym Duninowie, będących jedną z imprez cyklu Grand Prix Zalewu Włocławskiego. Tym razem do walki stanęło łącznie 38 załóg z województw mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Walkę w trzech wyścigach obserwowała kilkutysięczna grupa kibiców. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, wśród których wymienić można chociażby koncert kultowej cygańskiej formacji Don Wasyl i dyskotekę pod chmurką z muzyką na żywo. 

W tym roku żeglarzom wyjątkowo dopisała pogoda. Upał nie dokuczał nikomu, a wiatr był wprost idealny, aby żeglarze mogli pokazać pełnię swoich umiejętności. Na 38 startujących żaglówkach uwijało się 111 żeglarzy.

Kiedy komisja regatowa podsumowała wszystkie wyniki, okazało się, że zdecydowanie najszybszą jednostką była w tym roku Płotka dowodzona przez sternika Marka Wronowskiego. I to właśnie on odebrał puchar z rąk marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Puchar starosty płockiego Piotra Zgorzelskiego dla zwycięzcy najliczniej obsadzonej klasy trafił do Andrzeja Rygielskiego z jachtu AndrzEla. W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjny okazał się Klub Żeglarski Petrochemia. A jego przedstawiciele odebrali puchar wójta gminy Nowy Duninów Mirosława Krysiaka.

Rozdanie nagród zwycięzcom zakończyło część oficjalną duninowskich regat. A później była jeszcze zabawa do bladego świtu. Grał między innymi Don Wasyl, była dyskoteka na żywo. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz