poniedziałek, 25 lipca 2011

Czwartoligowcy na remis

Piłkarze Błękitnych rozpoczęli przygotowania do sezonu 2011/2012. W pierwszym meczu kontrolnym rozbili 9:2 Stoczniowca Płock. Trzy bramki dla Błękitnych zdobył Krzysztof Różycki, po dwie Radosław Wiśniewski i Arkadiusz Smagała, a po jednej Tomasz Niedzielak i Bartłomiej Dębicki. W kolejnym meczu gąbinianie spotkali się w Sierpcu z tamtejszym Kasztelanem, remisując 3:3. Zespół z Gąbina wystąpił bez pięciu podstawowych zawodników. Zabrakło grających w obronie Tomaszewskiego i Skierkowskiego, Niedzielaka i Dutkiewicza występujących zazwyczaj w drugiej linii oraz napastnika Wiśniewskiego. W ich miejsce na boisku pojawili się młodzi gracze, którzy spisali się zupełnie przyzwoicie. Następnymi sparingpartnerami beniaminka północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi będą Mazur Gostynin i Błękitni Raciąż.

Początek meczu Kasztelan – Błękitni był w miarę wyrównany. Oba zespoły skupiały się przede wszystkim na badaniu sił swojego rywala. Pierwszą interesującą okazję stworzyli sobie w 22. minucie gąbinianie, ale Piotrowi Widzyńskiemu zabrakło precyzji, gdy strzelał do pustej bramki. Kasztelan odpowiedział akcją zakończoną celnym uderzeniem Łukasza Paczkowskiego. Nie minęła minuta, a już było 1:1. Piłka zagrana przez Różyckiego trafiła prosto do Arkadiusza Smagały, który nie zmarnował idealnej okazji.

W 35. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie po woleju Pawła Gaula zza pola karnego. Zaledwie trzy minuty później było już 3:1. Samobójczego gola strzelił Arkadiusz Gąsiorowski, usiłując wybić piłkę zagraną w pole karne Błękitnych.

Po zmianie stron Błękitni ruszyli do odrabiania strat, ale brakowało im precyzji w wykańczaniu akcji ofensywnych. Dopiero w 69. minucie gąbinianie dopięli swego. Akcję lewym skrzydłem zainicjował Piotr Widzyński, który zagrał płasko w pole karne. Krzysztof Różycki trafił wprawdzie w bramkarza, ale dobitka była już skuteczna. Wyrównujący gol padł w 81. minucie, kiedy Bartłomiej Dębicki idealnie obsłużył Arkadiusza Smagałę.
Trener Marek Ledzion był zadowolony z przebiegu spotkania i z końcowego wyniku, chociaż gąbinianie mieli nieco pretensji do arbitrów. Uważali bowiem, że w kilku przypadkach sędziowanie było stanowczo zbyt „gospodarskie”. W środę 27 lipca o 18.00 Błękitni zagrają w Gostyninie z tamtejszym Mazurem. Natomiast w sobotę czeka gąbinian wyjazdowy pojedynek z Błękitnymi Raciąż. Godzina jego rozpoczęcia nie została jeszcze ustalona.

Kasztelan Sierpc – Błękitni Gąbin 3:3 (3:1)
Bramki: Paczkowski (23.), Gaul (35.) i Gąsiorowski (38. - samobójcza) dla Kasztelana oraz Smagała 2 (24. i 81.) i Różycki (69.) dla Błękitnych.
Błękitni: Wydra (46. Kłosiński) - Gąsiorowski, Seklecki, Kiełbasa, Paczkowski - Jasiński (46. Ziarkowski), Dębicki, Józwiak, Widzyński (71. Rychliński) - Różycki, Smagała
Sędziowie: Marek Kordulasiński, Paweł Wiśniewski.