poniedziałek, 25 lipca 2011

Rywale byli za mocni

Słabiej niż można się było spodziewać wypadł Patryk Ciechomski w Pucharze Europy Juniorów w Cetniewie. Judoka AZS PWSZ Jutrzenka Płock wygrał tylko jedną walkę i tym razem nie zmieścił się nawet w pierwszej ósemce kategorii wagowej – 90 kilogramów. Dorota Smorzewska z Eljota Płock w kategorii – 57 kilogramów pożegnała się z turniejem jeszcze szybciej, przegrywając już pierwszą swoją walkę.

W kategorii – 90 kilogramów na starcie tegorocznego Pucharu Europy Juniorów stanęło aż 24 młodych zawodników. Patryk Ciechomski w pierwszej rundzie trafił na Francuza Nabila Machtrou. Judoka płockiej Jutrzenki okazał się lepszy. Niestety, później na jego drodze stanął Niemiec Max Strote, z którym podopieczny trenerów Wojciecha Pudlika i Rafała Wróblewskiego nie zdołał już sobie poradzić. Patryk trafił więc do repasaży. Niestety, już w pierwszej walce musiał uznać wyższość Ukraińca Uładzymira Szumeiki i odpadł z rywalizacji, nie mieszcząc się w pierwszej siódemce.

Jeszcze większy „tłok” panował w kategorii – 57 kilogramów dziewcząt, w której startowała Dorota Smorzewska. Zawodniczka UKS Judo Sensei Płock w pierwszej rundzie zmierzyła się z reprezentantką Niemiec Emily Dotzler. Niestety, lepsza okazała się rywalka, co dla Doroty było równoznaczne z odpadnięciem z turnieju.