środa, 15 czerwca 2011

Wreszcie medal Memoriału Andrzeja Grubby!

Najpierw było dalekie miejsce 23-24, ale sam udział w ogólnopolskim finale był już sukcesem. Rok temu było już 9. miejsce i tytuł najlepszej zawodniczki finałowego turnieju. W tym roku mieszana (dziewczynki i chłopcy) reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku Borowiczkach zdobyła upragniony medal Memoriału im. Andrzeja Grubby, organizowanego dla dzieci z całej Polski przez fundację żony nieodżałowanego tenisisty stołowego. Medal był brązowy, ale do Płocka trafił też po raz drugi tytuł najlepszej zawodniczki turnieju, który powtórnie zdobyła tegoroczna mistrzyni Polski w kategorii U13, Katarzyna Bagrowska, jedyna z zawodniczek i zawodników SP 20, która uczestniczyła we wszystkich trzech ostatnich finałach Memoriału. Reprezentacja płockiej podstawówki w składzie: Katarzyna Bagrowska, Wiktoria Ziemkiewicz, Piotr Grzelak i Mateusz Lau (drugi występ w finale Memoriału) w rozegranym w Sopocie turnieju finałowym przegrała dopiero w półfinale zawodów. Wcześniej w rywalizacji w grupie płocka podstawówka pokonała kolejno SP Międzyzdroje (woj. zachodniopomorskie) 3:0, SP Grabów Szlachecki (woj. lubelskie) 3:2, by w ćwierćfinale pokonać 3:0 SP Popielów (woj. opolskie). W półfinale, po zaciętym meczu SP 20 musiała uznać wyższość SP Pisanica (woj. warmińsko - mazurskie), przegrywając mecz 1:3. W tym spotkaniu jedyną swoją grę w turnieju przegrała mistrzyni Polski (U13) z Płocka, Katarzyna Bagrowska, ale jej przeciwnikiem był wicemistrz Polski z tej samej kategorii wiekowej Tomasz Kotowski. 

W meczu o trzecie miejsce z SP Skrzyszów doszło do bezpośredniego rozstrzygnięcia rywalizacji o prestiżowy tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. O jego przyznaniu decydowało obiektywne kryterium liczby wygranych pojedynków i taką samą miały, nim spotkały się ze sobą, reprezentantki Polski: wielokrotna - Katarzyna Galus ze Skrzyszowa i mająca na swoim koncie dopiero pierwszy start w koszulce z orłem - Katarzyna Bagrowska. Gra była niezwykle zacięta i widowiskowa. W drugim secie Galus prowadziła z imienniczką już 10:3, ale płocczanka obroniła aż siedem piłek setowych, doprowadziła do wyrównania i rozstrzygnęła partię na swoją korzyść 13:11, a potem cały pojedynek 3:1. Takim samym stosunkiem gier na korzyść Płocka zakończył się mecz o 3. miejsce i brązowe medale pojechały do Borowiczek.

Rozegrany w tym sezonie już po raz piąty Memoriał im. Andrzeja Grubby z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zyskując jednocześnie na randze. Jest to jedyny turniej, w którym w rywalizują ze sobą dziewczęta i chłopcy, młodzicy (U13) i żacy (U11). Aby dotrzeć do finału krajowego trzeba się wcześniej przedrzeć przez eliminacje wojewódzkie. W tym roku w finale ogólnopolskim wystąpiły 23 wyłonione wcześniej w eliminacjach reprezentacje szkół podstawowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz