środa, 15 czerwca 2011

Piłkarze nożni dopięli plan przygotowań

Osiem meczów kontrolnych rozegra piłkarska Wisła w czasie letnich przygotowań do startu ekstraklasy. Na pewno weźmie w nich udział Damian Jaroń, który został wykupiony z warszawskiej Polonii. Wisła podpisała z utalentowanym pomocnikiem umowę na 2,5 roku. Blondwłosy piłkarz  grał w wiosną we wszystkich meczach płockiego klubu i był jednym z kluczowych zawodników. Na swoim koncie zapisał trzy bramki.


Damian Jaroń jest jednym z zawodników, którzy pojawili się w Płocku, gdy Wisła przygotowywała się do rundy rewanżowej sezonu 2010/2011. Został wypożyczony z Polonii Warszawa, a jego umowa została skonstruowana w ten sposób, że płocki klub miał możliwość wykupienia zawodnika. Kiedy stało się jasne, że drużyna prowadzona przez trenera Mieczysława Broniszewskiego w sezonie 2011/2012 grać będzie na zapleczu ekstraklasy, Wisła skorzystała z możliwości wykupienia Jaronia z Polonii.

Umowę skonstruowaną podobnie jak Jaroń miał również Kamil Biliński, który pokazał się wiosną z jak najlepszej strony. W rozmowie ze Sportowcem Płockim "Bilu" nie ukrywał, że w przypadku awansu do pierwszej ligi chętnie pozostałby w Płocku.

Tymczasem sztab szkoleniowy ustalił plan przygotowań do nowego sezonu. Piłkarze Wisły rozpoczną zajęcia 27 czerwca. Do 6 lipca trenować będą na własnych obiektach, a dzień później wyjadą na dziesięciodniowe zgrupowanie w Pęcławiu. Planowani sparingpartnerzy Wisły to: OKS 1945 Olsztyn i Stal Kutno (2 lipca w Płocku), Zawisza Bydgoszcz (6 lipca w Bydgoszczy), Widzew Łódź (7 lipca w Pęcławiu), Wisła Puławy (9 lipca w Pęcławiu), Pelikan Łowicz i Pogoń Siedlce (13 lipca w Pęcławiu) i Świt Nowy Dwór (16 lipca w Nowym Dworze). Terminy meczów kontrolnych i sparingpartnerzy mogą się zmienić.

Pierwszym meczem nowego sezonu będzie pojedynek przedwstępnej rundy Pucharu Polski zaplanowany na 20 lipca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz