środa, 15 czerwca 2011

Vive po raz kolejny


Mecze szczypiornistów płockiej Wisły z Vive Kielce w sezonie 2010/2011 zdarzają się wyjątkowo często. I nie chodzi tylko o seniorów, ale o wszystkie możliwe kategorie wiekowe. W piątek kielecko-płocka rywalizacja doczeka się kontynuacji w nadmorskim Mrzeżynie, a jej stawką będzie awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Szansę dostania się do najlepszej czwórki w gronie młodzików ma również drużyna MUKS 21 Płock.
Prowadzona przez trenera Olgierda Sęka ekipa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock pokonała kolejno Viret Zawiercie 27:18, Truso Elbląg 41:6 (najwyższa wygrana w turnieju) oraz Spartakusa Zielona Góra 28:17. Młodzi nafciarze z kompletem punktów zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

MUKS 21 Płock rozpoczął od pokonania 28:19 drugiej drużyny Vive Kielce, później ograł Spartę Oborniki 22:16. W swoim ostatnim meczu grupowym płocczanie musieli uznać wyższość Zagłębia Lubin, z którym przegrali 25:28. Zajęli jednak drugie miejsce w grupie, dzięki czemu awansowali do 1/8 finału. W walce o ćwierćfinał zmierzą się z Padwą Zamość. Mecz zostanie rozegrany w Dźwirzynie.

W pozostałych parach 1/8 finału zagrają: ChKS Łódź - MKS PM Tarnów, ASPR Zawadzkie - Ostrovia Ostrów, Agrykola Warszawa - Iskra Bydgoszcz, Zagłębie Lubin - Spartakus Zielona Góra, MTS Kwidzyn - PMOS Chrzanów oraz MKS Brodnica - Sokół Kościerzyna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz