czwartek, 23 czerwca 2011

Wisła zaczyna kompletowanie składu


Bartłomiej Sielewski to pierwszy zawodnik pozyskany przez Wisłę przed rozpoczęciem sezonu 2011/2012. Zawodnik znany jako Dino może to nominalny defensywny pomocnik. Potrafi jednak radzić sobie również jako obrońca. Sielewski jest wychowankiem płockiego klubu, do którego wraca po roku gry w Piaście Gliwice. W barwach Wisły rozegrał ponad 80 spotkań w pierwszej lidze, zdobywając w nich dziesięć bramek.

W katastrofalnym dla nafciarzy sezonie 2009/2010, zakończonym spadkiem do drugiej ligi, "Dino" był  uważany za najlepszego zawodnika Wisły. Po degradacji zawodnik chciał pozostać w płockim klubie, nikt jednak nie podjął z nim rozmów na ten temat. W tej sytuacji Sielewski przyjął ofertę z Piasta Gliwice, w którym grał przez następny rok. Wystąpił w 18 meczach ligowych, szesnastokrotnie wychodząc w pierwszym składzie. Zaliczył 11 pojedynków w pełnym wymiarze czasowym. Zdobył dwa gole, trzykrotnie karany był żółtymi kartkami.

Po rocznym pobycie w klubie z Gliwic "Dino" miał kilka ofert, ale ostatecznie zdecydował się na powrót do Wisły, z którą podpisał dwuletni kontrakt.

Na oficjalnej stronie klubowej pojawiła się informacja, że Wisła prowadzi zaawansowane rozmowy transferowe z innymi zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić kadrę płockiego klubu przed nowym sezonem.
Tymczasem z informacji podanych na stronie www.90minut.pl wynika, że w Płocku pojawić się mogą: Cezary Osuch - bramkarz Legii Warszawa, występujący dotychczas w Młodej Ekstraklasie, obrońca Adrian Ziętek (Broń Radom), pomocnicy Adrian Dziubiński (Broń Radom) i Marcin Figiel (Odra Wodzisław Śląski), napastnicy Jakub Kowalski (OKS 1945 Olsztyn) i Kamil Szczepański (Hutnik Warszawa) oraz dwaj gracze Lidera Włocławek Jakub Mrozik i Piotr Hadaś. Czy w Płocku pojawią się właśnie ci gracze, czy może zarząd i sztab szkoleniowy Wisły zdecydują się postawić na innych zawodników, będzie można dowiedzieć się, kiedy ekipa trenera Mieczysława Broniszewskiego rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz