piątek, 24 czerwca 2011

Maszewianie w czwartej lidze

Piłkarze Amatora Maszewo zapewnili sobie awans do czwartej ligi, w meczach barażowych dwukrotnie pokonując Zryw Sobolew. Druga drużyna płockiej klasy okręgowej pokonała swoich rywali na wyjeździe 2:1, a w Maszewie wygrała 3:2. Tym samym Amator stał się drugą, obok Błękitnych Gąbin, drużyną, która awansowała do mazowieckiej czwartej ligi z klasy okręgowej prowadzonej przez Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Po wygraniu na wyjeździe 2:1 murowanym faworytem meczu rewanżowego był Amator. Tymczasem w dziesiątej minucie goście ruszyli do ataku, który faulem w narożniku pola karnego przerwał Tomasz Włoczewski. Sędzia bez wahania pokazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki. Rzut karny wykorzystał Tomasz Marcińczak i zrobiło się gorąco.

Gospodarze musieli zabrać się do roboty i ruszyć do ataku. Ich napór dał pożądany skutek dopiero w 29. minucie. Wyrównującego gola zdobył Łukasz Linowski. Przy jego akcji kontuzji doznał pierwszy bramkarz gości, którego musiał zastąpić Emil Mirowski.
Gdyby przyjezdni wykorzystali chwilę nieuwagi maszewskich defensorów, mieli spore szanse na objęcie prowadzenia. Na szczęście dla miejscowych napastnik Zrywu nie zachował zimnej krwi w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wynik pierwszej połowy w doliczonym czasie gry na 2:1 ustalił Tomasz Kędzierski.

Po zmianie stron kibice Amatora na kolejnego gola musieli czekać niespełna kwadrans. W 59. minucie Arkadiusz Szarwiński sfinalizował zespołową akcję swojego zespołu. Prowadzący dwoma bramkami gospodarze byli już niemal pewni awansu. Lekkie rozluźnienie w szeregach Amatora wykorzystał Piotr Piorun zdobywając w 71. minucie drugiego gola dla Zrywu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Amator Maszewo – Zryw Sobolew 3:2
Bramki: Linowski (30.), Kędzierski (45.), Szarwiński (61.) dla Amatora oraz - Marcińczak (10 - karny) i Piorun (72.) dla Zrywu
Amator: Pietrzak - Włoczewski, Grabowski, Idzik, Bachanek, Kędzierski, Marciniak (92. Sztelak), Łojewski (74. Kopaczewski), Muszyński Michał (60. Lisiecki), Linowski, Szarwiński (82. Król)
Zryw: Strachota (31. Mirowski) –Zackiewicz Tomasz, Marcińczak, Tywanek, Zackiewicz Bartosz – Poboży (72. Michalec), Więckowski, Kwaśniak, Cieśla- Piorun, Wiśnioch (80. Buczek).