piątek, 3 czerwca 2011

Prezydent Płocka jak Barack Obama

Niewątpliwym wydarzeniem rozgrywanego w płockiej Orlen Arenie finałowego turnieju o Superpuchar Polski w tenisie stołowym mężczyzn był debiut w dorosłych rozgrywkach 15-letniego Adama Dosza z Ternaeban Pogoni Lębork. Gdy przygotowywał się do odbioru serwu ledwo wystawiał głowę sponad stołu, ale swoje wygrał! Nie zabrakło dwóch płockich akcentów imprezy. Po zakończeniu pierwszej gry do stołu podeszli Leszek Kucharski i... prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Panowie rozegrali pokazowy set do sześciu punktów i 6:5 wygrał były mistrz celuloidowej piłeczki, ale prezydent miasta pokazał, że tenis stołowy nie jest mu obcy. Drugim akcentem był występ w towarzyszącym imprezie głównej, I turnieju o Puchar Orlen Areny, młodych zawodniczek występującego w II lidze kobiet Nadwiślanina BS Mazowsze Płock.Właśnie głównie za sprawą młodszego z braci Doszów (na zdjęciu) w pierwszym pojedynku półfinałowym nie zabrakło emocji. Gorzovia Romus wygrała co prawda 3:2, ale miała w składzie najbardziej doświadczonego internacjonała Martina Olejnika z Czech, który zdobył komplet punktów dla swojego zespołu. Adam Dosz wygrywając w zaledwie dwóch setach pojedynek z Łukaszem Matlągiem zyskał sobie znaczną przychylność płockiej publiczności.


Drugi pojedynek półfinałowy nie miał raczej historii. Pewnie, 3:0, wygrali go zawodnicy Morliny Condohotels Ostróda, prowadzeni przez trenera kadry Polski seniorów Tomasza Krzeszewskiego. Ich przeciwnikiem był debiutant w finale Superpucharu EPS BESSER Opoka Trzebinia.

W imprezie towarzyszącej - pierwszym turnieju o Puchar Orlen Areny, wystąpili tymczasem młodzi zawodnicy i zawodniczki z drugoligowych klubów - Pogoni Siedlce i Nadwiślanina Płock zaproszeni przez organizatora. W kategorii chłopców w finale członek kadry narodowej juniorów Jakub Folwarski pokonał 2:0 Dawida Kobylińskiego , a w kategorii dziewcząt - Aleksandra Lau pokonała 2:1 Katarzynę Bagrowską, która w ubiegłym tygodniu zadebiutowała w kadrze narodowej.

W sobotę odbędą się mecz o III miejsce (godz. 14.30) i pojedynek finałowy (godz. 17.30). Wstęp do Orlen Areny jest wolny. Turniej o Superpuchar w tenisie stołowym jest niezłą gratką również dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć żadnej imprezy sportowej w nowej płockie hali. Oba sobotnie mecze będą transmitowane na żywo w Orange sport info (kanał dostępny również w internecie), ale na hali można śledzić mecze na żywo, jak i na ogromnym ekranie umieszczonym na ścianie hali. Wśród widzów organizatorzy zapowiedzieli rozlosowanie wśród widzów najnowszej konsoli Nintendo. W kuluarach imprezy można osobiście przekonać się o jej zaletach korzystając z dwóch stanowisk, które przygotowano do gry dla widzów.

Wyniki


Gorzovia Romus Gorzów Wielkopolski - Ternaeben Pogoń Lębork 3:2
Martin Olejnik - Dariusz Dosz 2:0 (11:5, 11:8); Radosław Żabski - Marek Prądzinski 0:2 (4:11, 3:11); Łukasz Matląg - Adam Dosz 0:2 (8:11, 7:11); Olejnik - Prądzinski 2:1 (10:12, 11:3, 11:6); Żabski - D. Dosz 2:0 (11:9, 11:3).


Condohotels Morliny Ostróda - EPS BESSER Opoka Trzebinia 3:0
Szymon Malicki - Jakub Perek 2:0 (12:10, 11:6); Karol Szarmach - Bogusław Koszyk 2:0 (12:10, 11:8); Bartosz Szarmach - Jarosław Tomicki 2:1 (5:11, 11:9, 11:6)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz