poniedziałek, 13 czerwca 2011

Płoczanki i gwiazdyWystąpić w jednej imprezie z Piotrem Małachowskim, Adamem Kszczotem czy Tomaszem Majewskim to wielki zaszczyt. A znaleźć się w tej imprezie w czołówce - to już wyczyn nie lada. Nawet jeśli startuje się nie w rywalizacji seniorów, ale w młodszych kategoriach wiekowych. I takiego właśnie wyczynu dokonała skromna ekipa dwóch płockich klubów lekkoatletycznych - MUKS-u i MLKL-u.
Mityng Samsung Cup był jednym z największych wydarzeń lekkoatletycznych w naszym kraju w czerwcu. Do Krakowa zjechała się krajowa czołówka. Występy takich gwiazd jak Piotr Małachowski, Tomasz Majewski, Adam Kszczot, Paweł Czapiewski, czy Dariusz Kuć mogłyby być ozdobą niejednej międzynarodowej imprezy.


Tymczasem wielkie gwiazdy królowej sportu były ozdobą imprezy, w której startowała również młodzież. W tabelach wyników tegorocznego Samsung Cup znaleźć można także osiągnięcia płockich lekkoatletek.

Na słowa najwyższego uznania zasłużyła Karolina Ciesielska z MUKS-u, która z wynikiem 40,56 sekundy zajęła drugie miejsce w biegu na 300 metrów. Młodą płocką gwiazdę wyprzedziła tylko Karolina Gasek, która miała czas zaledwie o 0,19 sekundy lepszy.


Kinga Nisztor z MLKL-u od niedzieli legitymuje się nowym rekordem życiowym w skoku wzwyż. Rezultat 155 centymetrów dał płocczance szóste miejsce w konkursie, który wygrała Kamila Gutkowska z Osy Zgorzelec ze świetnym wynikiem 164 centymetrów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz