poniedziałek, 13 czerwca 2011

Młode płocczanki w krajowej czołówce


Szóste miejsce w kraju wywalczyły młodziczki AZS PWSZ Jutrzenka Płock w mistrzostwach Polski, które zostały rozegrane w Dźwirzynie. Większość zawodniczek swoją przygodę z piłką ręczną zaczęło zaledwie dziesięć miesięcy temu, więc ich wynik należy uznać za bardzo dobry. Na słowa szczególnego uznania zasłużyła Karolina Mokrzka, która w całym turnieju zdobyła aż 74 bramki. To osiągnięcie pozwoliło jej cieszyć się z miana króla strzelców imprezy. Najlepszą zawodniczką Jutrzenki wybrana została Ola Stasiak. Mistrzostwo Polski zdobył MMTS Kwidzyn, pokonując w meczu finałowym Varsovię Warszawa.

W fazie grupowej płockie dziewczęta spotkały się najpierw z MUKS-em Świebodzin, wygrywając 25:16. Już w tym meczu swoje strzeleckie popisy rozpoczęła Karolina Mokrzka, zdobywając 12 bramek. Osiem goli na swoim koncie zapisała w tym meczu Aleksandra Stasiak.

Z kolejnymi rywalkami nie poszło już, niestety, tak gładko. Płocczanki poległy w meczu z Bukowią Buk 22:27, chociaż do przerwy remisowały 13:13. Nie pomogła świetna forma Karoliny Mokrzkiej i jej 15 bramek. Mecz z Truso nie został rozegrany, ponieważ ekipa z Elbląga wycofała się z turnieju finałowego. Płocczanki zajęły w grupie eliminacyjnej drugie miejsce i awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

W 1/8 finału Jutrzenka stoczyła porywający pojedynek z Ruchem Chorzów. Po upływie regulaminowego czasu gry na świetlnej tablicy widniał wynik 21:21. O awansie do ćwierćfinału decydowały więc rzuty karne. Oliwia Lewandowska obroniła dwie "siódemki", a drużyna z Płocka wygrała 4:2. Karolina Mokrzka tym razem na swoim koncie zapisała 12 goli.

W ćwierćfinale płocczanki trafiły na doskonale dysponowaną ekipę MMTS-u Kwidzyn i uległy jej 17:28. Tym razem niewiele zdziałała nawet Karolina Mokrzka. Siedem celnych rzutów to jak na nią niezbyt imponujące osiągnięcie, chociaż większość uczestniczek mistrzowskiego turnieju z takiego dorobku bardzo by się cieszyła.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 Jutrzenka pokonała Vambresię Wąbrzeźno 24:21. Po raz kolejny Karolina Mokrzka błysnęła strzeleckim instynktem, zdobywając 11 bramek. A płocczanki zyskały prawo gry o piąte miejsce. W ostatnim meczu ekipa z Płocka spotkała się z Orlikiem Reszel. Po ostrym strzelaniu, jakie urządziły sobie oba zespoły, na świetlnej tablicy widniał rezultat 32:32. Ponad połowę, bo aż 17 goli na swoje konto zapisała Karolina Mokrzka. Niestety, wysiłki jej i jej koleżanek nie na wiele się tym razem zdały, bo rywalki okazały się nieznacznie lepsze, wygrywając w rzutach karnych 3:2.

Tym samym AZS PWSZ Jutrzenka Płock zajęła w gronie młodziczek szóste miejsce w kraju. Wynik ten należy uznać za bardzo dobry, a przede wszystkim świetnie rokujący na przyszłość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz