środa, 8 czerwca 2011

Pierwsze kwalifikacje na płocki finał OOM

Fot. Arch. MUKS Płock
Czworo młodych lekkoatletów z Płocka dzięki wyśmienitym wynikom uzyskanym podczas eliminacji międzywojewódzkich juniorów młodszych zakwalifikowało się już do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który w lipcu odbędzie się w Grodzie Krzywoustego. Pozostali muszą czekać z nadzieją na opublikowanie list rankingowych, które będą podstawą do dalszych kwalifikacji. Płock będzie na pewno reprezentowany przez skoczka wzwyż, oszczepniczkę i dwoje biegaczy.

W zawodach na obiektach warszawskiej AWF bezkonkurencyjny w konkursie skoku wzwyż był Jakub Pawłowski z MLKL Płock. W stolicy po raz trzeci w życiu przeskoczył poprzeczkę umieszczoną na wysokości 188 cm. Płocczanin chciał więcej, na jego prośbę zawieszono poprzeczkę na wysokości 192 cm, ale w kolejnych próbach, choć było blisko, młodemu lekkoatlecie nie udało się poprawić rekordu życiowego.

Jako pierwsza z kadry drugiego płockiego klubu - MUKS, udział w finale OOM zapewniła sobie oszczepniczka Monika Karasiewicz. Aby zwyciężyć w eliminacjach posłała oszczep na odległość 40.48 m. Gospodarzy finałów OOM reprezentować będą także Dominika Muraszewska i Marcin Strusiński (na zdjęciu). Muraszewska z czasem 2:16.22 przybiegła pierwsza na metę biegu na 800 metrów. Strusiński uzyskując na tym samym dystansie swój najlepszy czas w tym sezonie 1:56.59 rówież wyprzedził wszystkich rywali, zapewniając sobie występ przed własną publicznością w najważniejszej imprezie sezonu.

1 komentarz: