poniedziałek, 27 czerwca 2011

Kwalifikanci bezkonkurencyjni


W płockiej Blaszak Arenie rozegrana została pierwsza edycja turnieju piłki ręcznej kibiców im. Tomka Kaszanka. Tym razem na placu gry zaprezentowali się ci, którzy zazwyczaj zajmują miejsca na trybunach, czyli fani. Ekipa Podolszyce-Petrochemia okazała się najlepsza. Aby zagrać w turnieju głównym, późniejsi zwycięzcy zawodów musieli wcześniej przebrnąć przez rozgrywki eliminacyjne "o dziką kartę". Faworyzowana drużyna Hand-Medu musiała zadowolić się drugim miejscem. Zmaganiom kibiców z wielką uwagą przyglądał się prezes SPR Wisła Płock Andrzej Miszczyński.W zawodach wystartowało sześć dziesięcioosobowych drużyn, które w pierwszej fazie zostały podzielone na dwie grupy. Mecze grupowe trwały 2x10 minut, zaś w fazie pucharowej, do której awansowały po dwie najlepsze ekipy każdej z grup, 2x15 minut.

W grupie A zdecydowanie dominowały Hand-Med i Podolszyce-Petrochemia. Trzecia z ekip No Name okazała się jedynie dostarczycielem punktów. W grupie B bez punktu zakończyli rozgrywki Szejki, ale wcześniej napędzili sporo strachu Urosowi i Przyjaciołom.

Półfinały i mecze decydujące o miejscach 1-4 nie przyniosły zbyt wielu emocji. Drużyna Podolszyce-Petrochemia okazała się zbyt mocna, aby ktokolwiek był w stanie nawiązać z nią w miarę wyrównaną walkę. Zdemolowani w półfinale Uros i Przyjaciele nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z Kibicami Małysza. A w meczu o pierwsze miejsce w turnieju Hand-Med uległ Podolszycom-Petrochemii jeszcze wyraźniej niż w fazie grupowej.

Najlepszym bramkarzem zawodów został ogłoszony Radosław Rozumek (Kibice Małysza), najlepszym zawodnikiem Artur Piechota (Hand-Med). Tytuł króla strzelców przypadł Marcinowi Miedzińskiemu (Podolszyce-Petrochemia).

Wyniki - grupa A: Hand-Med - Podolszyce-Petrochemia 9:13, Hand-Med - No Name 17:9, Podolszyce-Petrochemia - No-Name 23:2. Tabela: 1. Podolszyce- Petrochemia, 2. Hand-Med 3. No-Name. Grupa B: Kibice Małysza - Szejki 10:5, Kibice Małysza - Uros i Przyjaciele 9:7, Szejki - Uros i Przyjaciele 8:11. Tabela: 1. Kibice Małysza, 2. Uros i Przyjaciele, 3. Szejki. Półfinały: Podolszyce-Petrochemia - Uros i Przyjaciele 21:5, Kibice Małysza - Hand-Med 12:16. Mecz o 3. miejsce: Kibice Małysza - Uros i Przyjaciele 18:14. Finał: Podolszyce-Petrochemia - Hand-Med 23:13.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz