wtorek, 28 czerwca 2011

Nie będzie "domu starców"


Piłkarze nożni Wisły Płock rozpoczęli przygotowania do sezonu 2011/2012. Wśród zawodników, którzy w poniedziałkowe popołudnie przechodzili testy wydolnościowe i szybkościowe, pojawiło się trzech graczy, którzy liczą na angaż w Płocku. Na testach pojawili się: Jacek Skrzyński 21-leni bramkarz GKP Gorzów, wcześniej związany z Legią Warszawa i MSP Szamotuły, Damian Drężewski 17-letni napastnik Juniora Ursynów oraz Joao Paulo Daniel 30-letni napastnik z Brazylii, mający na koncie występy w klubach szwajcarskich i francuskich. Wśród zawodników, trenujących w poniedziałek na stadionie przy ulicy Łukasiewicza, był również Bartłomiej Sielewski, który wrócił do Płocka po rocznej przygodzie z Piastem Gliwice.Poniedziałkowe zajęcia rozpoczęły się o 10.00 od blisko trzygodzinnych testów wytrzymałościowych i szybkościowych. O 14.00 drużyna zasiadła do wspólnego obiadu, a o 17.00 rozpoczęła trening tlenowy.

Zespół trenera Mieczysława Broniszewskiego aż do 7 lipca trenować będzie na własnych obiektach. Później płocczan czeka wyjazd na obóz w Pęcławiu. W piątek 1 lipca Wisła wyjedzie do Warszawy, gdzie rozegra mecz kontrolny z Legią. Dzień później płockich piłkarzy czekają dwa sparingi u siebie - z OKS Olsztyn i Stalą Kutno.

Jak nam się udało dowiedzieć, Wisła poszukuje graczy na kilka pozycji. Awans do pierwszej ligi stawia bowiem przed płockim zespołem zupełnie inne, zdecydowanie wyższe wymagania. Wśród potencjalnych wzmocnień są zarówno gracze z niższych klas rozgrywkowych, jak i tacy, którzy mają na koncie grę w ekstraklasie i pierwszej lidze. Jak zapewnił nas jednak jeden z pracowników klubu, zarząd nie zamierza tworzyć z Wisły "domu starców", w którym znalazłoby się miejsce dla graczy z nazwiskami doskonale wprawdzie znanymi w futbolowym światku, ale których czas świetności dawno już minął.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz