sobota, 4 czerwca 2011

Futboliści amerykańscy z Płocka na fali

Mustangi Płock pokonały w Łodzi tamtejsze Torpedy 29:6 w meczu drugiej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II. Była to pierwsza wygrana płocczan w konfrontacji z zespołem z łódzkim zespołem. Tym cenniejsza, że odniesiona w meczu wyjazdowym. Bohaterami sobotniego meczu byli Łukasz Pietrzak, który popisał się dwoma akcjami biegowymi zakończonymi przyłożeniami oraz Gabriel Dunajewski, zdobywający punkty po kopnięciu z pola i po podwyższeniach.

Do przerwy trudno byłoby jednoznacznie powiedzieć, która drużyna ma większe szanse na zwycięstwo. Mustangi swoją grę ofensywną opierały wyłącznie na biegach. Pierwsza kwarta zakończyła się bezbramkowym remisem, w drugiej zaś 35-jardowym kopnięciem z pola popisał się Gabriel Dunajnewski, dzięki czemu Mustangi objęły prowadzenie 3:0.

Na początku trzeciej kwarty fantastyczną, 55-jardową akcją biegową popisał się Łukasz Pietrzak, dając płocczanom kolejne sześć punktów. Gospodarze odpowiedzieli wprawdzie touchdownem Emila Sowińskiego po 25-jardowej akcji biegowej, ale Mustangi szybko odpowiedziały takim samym zagraniem Witolda Szpotańskiego. Po trzech kwartach drużyna z Płocka prowadziła 15:6.

Torpedy próbowały podań górą, ale Mustangi przechwyciły kilka piłek. A dwa przyłożenia w czwartej kwarcie przypieczętowały ich zwycięstwo. Ciekawostką jest fakt, że Mustangi przez cały mecz nawet raz nie próbowały podania do przodu. A jednak wygrały bardzo wyraźnie.

– Nasza przedmeczowa taktyka była trochę inna. Jednak zmodyfikowaliśmy ją, widząc, że nasze podstawowe akcje biegowe przynoszą nam kolejne jardy i przyłożenia. W defensywie skupiliśmy się na pilnowaniu Emila Sowińskiego. Trochę słabiej broniliśmy się przed ich biegami, ale w Łodzi zabrakło czterech podstawowych zawodników formacji defensywnej. Na szczęście zmiennicy spisali się zupełnie przyzwoicie – powiedział po zakończeniu spotkania trener Mustangów Paweł Kęsy, trener zespołu. – Nasza świetna dyspozycja ofensywna pozwoliła wygrać spotkanie w Łodzi. W trzeciej kolejce, 25 czerwca czeka nas mecz z Husarią, w którym wreszcie wystąpimy jako gospodarze. Nie przyjmuję w nim innego scenariusza niż nasze zwycięstwo.

Torpedy Łódź – Mustangs Płock 6:29 (0:0, 0:3, 6:12, 0:14)

IV kwarta
6:21 przyłożenie Łukasza Pietrzaka po 22-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Gabriel Dunajewski)
6:29 przyłożenie Macieja Łebkowskiego po 25-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Gabriel Dunajewski)