czwartek, 2 czerwca 2011

Badmintoniści na finiszu

W hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Płocku odbył się finałowy turniej międzyszkolnej płockiej ligi młodzików w badmintonie. W czwartej edycji tej imprezy wzięły udział reprezentacje trzynastu szkół z Płocka, Sierpca i Regimina. W tegorocznym cyklu uczestniczyło łącznie około 200 zawodniczek i zawodników. Głównym organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy 70 działający przy Zespole Szkół Technicznych w Płocku.

Zawodniczki i zawodnicy w roku szkolnym 2010/2011 startowali w cyklu turniejów, zbierając punkty upoważniające ich do gry w zawodach finałowych. Rywalizacja dziewcząt i chłopców odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-2, 3-4 i 5-6.

W najmłodszej kategorii wiekowej dziewcząt wszystkie rywalki pokonała Agata Miklaszewska z SP 22 Płock. W finale ograła 11:3, 11:8 Julię Duch z SP 12. Najlepszym wśród najmłodszych chłopców okazał się Kamil Gabrysiak (SP 15 Płock), który w bardzo zaciętym i emocjonującym finale pokonał 11:9, 6:11, 11:8 Karola Krużyńskiego z SP 22.

Natalia Bartkowska (SP 3 Płock) okazała się najlepsza w gronie uczennic klas 3-4. W finałowym pojedynku ograła 11:4, 11:3 Martę Marcinkiewicz z SP Profesor. W gronie chłopców z tej samej kategorii wiekowej zwycięzcą turnieju finałowego został Dominik Eska z płockiej "Trójki", wygrywając w pojedynku o pierwsze miejsce ze swoim szkolnym kolegą Dawidem Janiakiem 11:8, 11:8.

W młodszych kategoriach wiekowych obeszło się bez niespodzianek, ale w rywalizacji klas V i VI doszło do kilku zaskakujących rozstrzygnięć. Wśród dziewcząt murowaną faworytką była Katarzyna Kozłowska, finalistka mistrzostw Polski w singlu i mikście. Niestety, z powodu kontuzji musiała bez gry oddać swój pierwszy turniejowy pojedynek z Klaudią Dymek. Zawodniczka z SP 22 doskonale skorzystała z tej niespodziewanej szansy, dochodząc aż do finału. Tu, niestety, musiała uznać wyższość Dominiki Janickiej z SP 15 Płock, której uległa 14:21, 12:21.

Faworytem rywalizacji chłopców był grający w tym sezonie najrówniej Marcin Fedorowicz z SP 12 Płock. Tymczasem w półfinale pokonał go Wiktor Żabiński z "Jedenastki". W finale zaś Żabińskiego ograł Miłosz Kaim (SP 12).

W rywalizacji szkół najlepsza okazała się płocka "Piętnastka", która zaledwie sześcioma punktami wyprzedziła SP 12 Płock. Rywalizacja badmintonistów była objęta punktacją współzawodnictwa szkół Płocka.