niedziela, 5 czerwca 2011

Awans Młodej Wisły


Piąte zwycięstwo z rzędu zanotowała na swoim koncie druga drużyna płockiej Wisły. Tym razem podopieczni trenera Zbigniewa Mierzyńskiego pokonali w Krasnem tamtejszą Iskrę 3:1. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi płocczanie, którzy większą część sezonu spędzili w okolicach strefy spadkowej, awansowali na siódme miejsce.Jeszcze kilka tygodni temu Młoda Wisła w czwartoligowej tabeli znajdowała się tuż nad Iskrą i nie była pewna swojego czwartoligowego bytu. Później zdołała wprawdzie wywalczyć kilkupunktową przewagę, ale wciąż tkwiła tuż nad strefą spadkową. W końcu jednak seria kilku zwycięstw pozwoliła ekipie prowadzonej przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego wskoczyć do górnej połówki tabeli.

W Krasnem nafciarze rozegrali kolejne świetne spotkanie, które okrasili trzema efektownymi bramkami Rafała Grzelaka, Adriana Bieńkowskiego i Daniela Mitury. Za tydzień płocczanie podejmować będą u siebie Kasztelana Sierpc, a w ostatniej kolejce wyjadą do Ostrołęki, aby zmierzyć się z tamtejszą Koroną. Gdyby płocczanie grali przez cały sezon tak efektowanie, a przede wszystkim efektywnie jak w ostatnich pięciu kolejkach, zamiast walczyć o utrzymanie się w czwartej lidze, mogli grać o awans do trzeciej.

Iskra Krasne - Wisła II Płock 1:3 (0:2)
Wisła II: Kwiatkowski - Skumórski, Grzelak, Bieńkowski, Synowicz - Garczewski (Koryto), T. Wiśniewski, Stański (Nowak), Mitura (Kołodziejski) - Zabłocki (Kustra), Grudzień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz