poniedziałek, 6 czerwca 2011

Płockie cheerleaderki podbiły Pomorze


Ewa Zawadzka i Paulina Walczak z Płocka wygrały rywalizację duetów podczas mistrzostw Pomorza formacji cheerleaders. Na trzecim miejscu uplasowały się kolejne płocczanki Agnieszka Cichocka i Karolina Miaśkiewicz. W rywalizacji zespołowej po drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych sięgały Impreska oraz Impact. Impresja, czyli najstarsza ekipa cheerleaderek ze Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica tym razem musiała zadowolić się brązem. Wszystkie grupy z Włodkowica plasują się w swoich kategoriach wiekowych na pierwszych miejscach klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski. A do zakończenia sezonu pozostały już tylko jedne zawody tego cyklu.

W mistrzostwach Pomorza fantastycznie zaprezentowały się najmłodsze cheerleaderki związane z Włodkowicem. Pełen brawury, fantazji i pomysłowości występ zapewnił im drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski. Na srebro zapracowały sobie również juniorki występujące jako Impact. Impresja, czyli najstarsza ćwicząca we Włodkowicu grupa, tym razem wywalczyła brązowy medal.


Płocczanki doskonale spisały się również w rywalizacji duetów. Ewa Zawadzka i Paulina Walczak wywalczyły złoty medal, natomiast po brąz sięgnęły Agnieszka Cichocka i Karolina Miaśkiewicz.

W piątek 17 czerwca o 17.00 odbędzie się kolejna edycja Gali Tańca. W Centrum Sportowo- Rekreacyjnym Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku zaprezentują się wszystkie grupy, które mają tam swoje zajęcia. Jest ich aż siedem, więc na pewno będzie na co popatrzeć. Wstęp na imprezę jest wolny.

Dzień po pokazach we Włodkowicu płockie cheerleaderki wystartują w Olsztynie w ostatnim konkursie cyklu Grand Prix. Płocczanki w swoich kategoriach wiekowych zajmują pierwsze pozycje i podczas olsztyńskich zawodów zamierzają walczyć o ich utrzymanie.

Na zakończenie obecnego sezonu grupy Impact i Impreska wyjadą do słoweńskiej Ljubljany na mistrzostwa Europy formacji cheerleaders. 

Bardzo się cieszę, że władze Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders doceniły zaangażowanie naszego zespołu – powiedziała Katarzyna Sylwestrzak, trener i choreograf zespołu. – Postaramy się jak najlepiej reprezentować Polskę i Płock na tak prestiżowym turnieju.

3 komentarze:

  1. Z całym szacunkiem, ale ten zespół raczej nie nadaje się na reprezentowanie Polski (Płocka) na Mistrzostwach Europy.. widać to szczególnie na meczach, bardzo słaby poziom.

    OdpowiedzUsuń
  2. Eee, tam... zszdrościsz pewnie. Widziałeś inne zespoły?

    OdpowiedzUsuń
  3. Z tego co mi wiadomo na meczach te dziewczyny tańczą zupełnie inne układu nisz na zawodach. Trzymam za nie kciuki ;)

    OdpowiedzUsuń