środa, 4 maja 2011

Włoski weekend Pawła Szkopka z Bogdanką

Zespół Bogdanka PTR Honda wystartuje w najbliższy weekend w czwartej rundzie motocyklowych MŚ World Supersport na słynnym, włoskim torze Monza. Paweł Szkopek (na zdjęciu), który podczas trzeciej rundy w Holandii wywalczył najlepszy wynik polskiego zawodnika w historii World Supersport, dwunaste miejsce, liczy na utrzymanie dobrej passy, podczas gdy jego kolega z drużyny James Ellison zamierza walczyć o czołowe pozycje po siódmym miejscu w Assen.

Na szybkim torze we Włoszech w klasie Superstock 1000 wystartuje także Marcin Walkowiak, który po upadku w Holandii, liczy na znacznie lepszy rezultat na przedmieściach Mediolanu. Niedzielny wyścig Superstock 1000 będzie transmitowany na żywo w Eurosporcie 2 o 10:30. Na antenie głównego programu Eurosportu wyścig Supersport zagości o godz. 13:00.

- Chcę kończyć wyścigi na wyższym miejscu niż siódma pozycja w Holandii - zapowiada James Ellison. -Monza to historyczny i świetny tor. Wygrywałem tam w przeszłości i lubię ten obiekt - dodaje Brytyjczyk.

- Jestem wypoczęty i zrelaksowany, dlatego czuję się pewnie przed wyścigiem we Włoszech - twierdzi Paweł Szkopek. - Kluczem do sukcesu jest jednak na tym torze precyzja podczas pokonywania szykan. Lubię ten aspekt jazdy i zawsze świetnie się na tym torze bawię - mówi numer 2. w zespole Bogdanki.

Igor Piasecki, dyrektor Bogdanka Racing jest optymistą:: - Po najlepszym wyniku Polaka w World Supersport, którym było dwunaste miejsce Pawła w Assen, czekamy na więcej podobnych rezultatów - mówi o oczekiwaniach zespołu wobec motocyklisty w podpłockiego Dobrzykowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz