czwartek, 5 maja 2011

Sobotni rywal niewygodny

Stal Stalowa Wola, która w sobotę zjawi się w Płocku by o godz. 16.00 rozegrać z Wisłą mecz 27. kolejki grupy wschodniej II ligi piłki nożnej od zawsze była niewygodnym dla płocczan rywalem. W 24 dotąd rozegranych meczach zespół z Płocka wygrywał tylko pięć razy. Stalówka ma pięć punktów mniej od Wisły, ale jest tuż za nią w tabeli. Klub z ulicy Łukasiewicza by podtrzymać wysoką frekwencję z ostatniego meczu na stadionie im. Kazimierza Górskiego ogłosił konkurs "Szkolny Sektor Wisły Płock" dla zorganizowanych grup szkolnych. Do wygrania są m.in. darmowe wejściówki na kolejne mecze oraz nagranie programu telewizyjnego "Dzień z Wisłą".

Jesienią płocczanie przegrali w Stalowej Woli 0:1 po samobójczej bramce Marcina Pacana. Wcześniej jednak nie ulegli "Stalówce" od 2008 roku. Wiosną tego roku sobotni goście Wisły grają w kratkę. Potrafili wygrać na wyjeździe ze Startem Otwock 3:0, ale także przegrać 0:2 u siebie z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Najwięcej bramek dla "Stalówki" w bieżącym sezonie zdobyli Kamil Gęśla (9 goli) i Daniel Radawiec (6). Pierwszy ostatnio gra głównie w drugich połowach spotkań, drugiego trener Sławomir Adamus wystawia od początku meczu, po czym zdejmuje go z boiska w przerwie. W meczu z Wisłą być moze zagrają obaj od pierwszych minut - Gęśla był najlepszym zawodnikiem Stali w przegranym u siebie 0:2 meczu z KS Okocimskim Brzesko, Radawiec natomiast jest już podobne w pełni sił po kontuzji kolana, na którą narzekał w ostatnim czasie.

Dla podopiecznych Mieczysława Broniszewskiego w wyścigu o pierwszą ligę liczy się teraz każdy punkt, każde potknięcie rywali. O to jednak w sobotnio - niedzielnej kolejce będzie trudno, choć niewykluczone są niespodzianki. Samodzielny lider, który ma trzy punkty przewagi nad pozostałymi - Olimpia Elbląg podejmuje u siebie 11. w tabeli Wigry Suwałki, wicelider z grupy pościgowej Okocimski też gra u siebie  z Resovią, a Świt Nowy Dwór Maz. podemuje rywala Wisły z poprzedniej kolejki - OKS 1945 Olsztyn. W sobotę w Płocku zapowiadają się zatem nie lada emocje. Z płockiego obozu nie dochodzą żadne wieści o osłabieniach zespołu, zatem trener Broniszewski powinien rzucić do walki to co ma najlepszego do dyspozycji.

Tymczasem działacze Wisły nie ustają w działaniach, które mają na celu przyciągnięcie na stadion jak największej liczby widzów. Już podczas meczu z Olimpią Elbląg udało się pobić rekord frekwencji w tym sezonie, teraz czas na jeszcze więcej. Klub ogłosił konkurs dla zorganizowanych grup ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Szkoły, które chcą wziąć udział w konkursie powinny złożyć listy uczniów chętnych do odwiedzenia stadionu podczas meczu (bilet będzie dla każdej osoby w tej grupie kosztował złotówkę), przesłać tę listę pocztą elektroniczną na adres klubu, lub dostarczyć fizycznie do sklepiku klubowego najpóźniej w ostatni dzień roboczy przed meczem. Grupa, która przybędzie najliczniej na mecz, na kolejne spotkanie Wisły otrzyma wejściówki za darmo. Ponadto przewidziano dodatkowe nagrody, szczegóły konkursu znajdują się na stronie klubowej w internecie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz