wtorek, 10 maja 2011

Wielki sukces płockiego judoki


Fot. Tomasz Miecznik/PortalPlock.pl

Reprezentujący na co dzień barwy Jutrzenki Płock wywalczył trzecie miejsce w wadze 90 kg w juniorskim pucharze Europy w judo. Impreza odbywała się w Kownie na Litwie w bardzo mocnej obsadzie. Drogę do złotego medalu najbardziej utytułowanemu zawodnikowi płockiego klubu zagrodził reprezentant Niemiec.


Patryk w swoim półfinałowym boju dość szybko wykonał rzut oceniony na yuko. Niemiec długo nie potrafił odpowiedzieć punktowaną akcją, więc wydawało się, że Ciechomski będzie mógł cieszyć się z wygranej. Niestety, wystarczyła chwila dekoncentracji w końcówce walki i przeciwnik wykonał rzut, który dał mu wygraną.

Niemiec pokonał również swojego finałowego rywala, dzięki czemu mógł cieszyć się z wygranej w pucharze Europy juniorów. Patryk wprawdzie musiał zadowolić się "zaledwie" brązowym medalem, ale i tak jest to dla niego największy sukces w karierze.

Młody płocki zawodnik ćwiczy judo już od dziesięciu lat pod okiem trenera Wojciecha Pudlika. Od dwóch lat szkoleniowcowi pomaga również Rafał Wróblewski.

Patryk jest uczniem klasy sportowej LO przy ZTS "70".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz