wtorek, 10 maja 2011

Ostatnie przetarcie

Podczas mistrzostw Mazowsza, zawodnicy MUKS Płock Radosław Chrustowski zajął piąte miejsce w ośmioboju, a Natalia Kochanowska dziewiąte w siedmioboju juniorek młodszych. Dla obojga był to debiut w lekkoatletycznych wielobojach. Mityng Warszawski, który jednocześnie rozegrano na obiektach warszawskiej AWF był dla płockich lekkoatletów z MUKS i MLKL ostatnim przetarciem przed zaplanowanymi na kolejny weekend lekkoatletycznymi mistrzostwami Mazowsza juniorów i juniorów młodszych. Płocczanie dali się zauważyć, bijąc wiele rekordów życiowych i wygrywając w czterech konkurencjach. Dariusz Bednarski, weteran z MUKS, w zawodach w Kutnie przeskoczył poprzeczkę w skoku wzwyż na wysokości 170 cm.Dominika Muraszewska na metę biegu nr 1 na 400 metrów przybiegła z przewagą ponad pięciu sekund nad drugą zawodniczką, notabene, swoją klubową koleżanką Agatą Muszyńską. Pobiła tym samym swój rekord życiowy na tym dystansie Płocczanki zdominowały tę konkurencję, bo na drugim miejscu w zawodach uplasowała się Monika Braun z MUKS, zwyciężczyni biegu drugiego. Tymczasem w biegu na królewskie sto metrów rewelacyjnie spisała się Karolina Ciesielska. Uzyskując najlepszy swój czas w tym sezonie wygrała zawody wyprzedzając wiele starszych od siebie zawodniczek.

Tymczasem Monika Pełka z MLKL startując w tym sezonie dopiero po raz pierwszy i aż w dwóch konkurencjach (pchnięciu kulą 4 kg) i rzucie dyskiem (1 kg) od razu uzyskała drugą klasę sportową. Jej klubowy kolega  Mateusz Radaszkiewicz z wynikiem 1,85 m był trzeci w stojącym na wysokim poziomie konkursie skoku wzwyż. Wygrał go z wynikiem 2,20 m Szymon Kiecana z Agrosu Zamość.

Ciekawy był bieg na 800 metrów. Wystartowało trzech zawodników, ale tylko jeden dobiegł do mety - Marcin Strusiński z MUKS. W wyeliminowaniu rywala pomógł mu kolega klubowy Michał Ciarkowski, który na początku biegu narzucił takie tempo, że sam go nie wytrzymał i wyścigu nie ukończył podobnie jak trzy lata starszy od obu płocczan Łukasz Gołaszewski z AZS AWF Warszawa.

Druga w konkursie rzuty oszczepem, Monika Karasiewicz, "eksportowa zawodniczka" MUKS Płock wynikiem 41,44 ustanowiła swój rekord życiowy, przegrywając konkurs jedynie z seniorką.

Wyniki uzyskane przez płockich lekkoatletów są dobrym prognostykiem przed zaczynającymi się w kolejny weekend mistrzostwami Mazowsza juniorów i juniorów młodszych.

1 komentarz: