poniedziałek, 9 maja 2011

Kielce na wszystkich frontach


Juniorzy młodsi SKF Wisła awansowali do finałów mistrzostw Polski. Płocczanie w półfinale zanotowali komplet zwycięstw. Teraz czeka ich walka o medale, a wśród przeciwników, z którymi rywalizować będą w grupie, jest między innymi Vive Kielce. Nie mamy nic przeciwko temu, aby ekipa prowadzona przez trenerów Michała Królikowskiego i Andrzeja Wolano poszła w ślady swoich starszych kolegów. Przypominamy, że juniorzy w finale mistrzostw Polski dwukrotnie pokonali kielczan, sięgając po złote medale.

Turniej półfinałowy, w którym występowała Wisła Płock, rozgrywany był w Mielcu. Obok młodych nafciarzy oraz mieleckiej Stali grały w nim również Zagłębie Lubin i Nielba Wągrowiec. Płocczanie swój udział w imprezie zakończyli z kompletem zwycięstw. Na miano najlepszego bramkarza zawodów zapracował sobie Adam Morawski, natomiast Mateuszowi Góralskiemu przypadł w udziale tytuł króla strzelców imprezy.

Finał mistrzostw Polski juniorów młodszych zostanie rozegrany 23-28 maja. Podopieczni trenerów Wolano i Królikowskiego w grupie fazie grupowej zmierzą się z Vive Kielce, Victorią Tomaszów i Samborem Tczew. O prawo organizacji finału mogą ubiegać się wszystkie zespoły, które będą w nim uczestniczyć, a więc również Wisła. Być może więc płoccy kibice będą mogli przekonać się, jak prezentują się zawodnicy, którzy w przyszłości być może stanowić będą o sile płockiego handballu.

Wyniki turnieju półfinałowego:
Wisła Płock - Zagłębie Lubin 39:31 (20:15)
Wisła Płock - Nielba Wągrowiec 38:32 (17:21)
Wisła Płock - Stal Mielec 36:28 (15:12)
Tabela końcowa:
1. Wisła Płock 3 6 113:91
2. Zagłębie Lubin 3 4 97:102
3. Stal Mielec 3 2 100:103
4. Nielba Wągrowiec 3 0 97:111

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz