poniedziałek, 2 maja 2011

Remis młodej Wisły, grupy młodzieżowe w kratkę

Remis na własnym boisku z Victorią Sulejówek mocno skomplikował sytuację Wisły II, która walczy o pozostanie w północnej grupie mazowieckiej czwartej ligi. Najefektowniej wśród drużyn młodzieżowych Wisły tym razem wypadły ekipy rocznika 1999 i 1994.

Podopieczni trenera Zbigniewa Mierzyńskiego potrzebowali zaledwie 18 minut, aby objąć prowadzenie w pojedynku z Victorią Sulejówek. Bartosz Wiśniewski popędził prawą stroną boiska, a kiedy zauważył, że do pola karnego dobiega Łukasz Stański, natychmiast zagrał w jego stronę. Płocczanin uderzył z 20 metrów na tyle mocno i precyzyjnie, że bramkarzowi gości pozostało tylko wyjąć piłkę z siatki.

Po tak obiecującym początku wydawało się, że płocczanie nie powinni mieć kłopotów z zainkasowaniem kompletu punktów. Niestety, stało się inaczej. Po przerwie Damian Skumórski podawał do Marcina Kwiatkowskiego tak nieudolnie, że piłkę przechwycił Karol Kopeć, który doprowadził do wyrównania. Gdyby w 80. minucie Bartosz Wiśniewski wykorzystał doskonałe podanie Damiana Łazickiego, Wisła II cieszyłaby się z wygranej. Niestety, "Wisień" fatalnie przestrzelił z czterech metrów.

Wisła II wciąż zajmuje 11. pozycję, ale jej przewaga nad strefą spadkową stopniała do dwóch punktów. Tymczasem w najbliższej kolejce ekipę trenera Zbigniewa Mierzyńskiego czeka niezwykle trudny wyjazd do Warszawy na spotkanie z tamtejszym Hutnikiem, liderem czwartej ligi.

Wśród grup młodzieżowych Wisły najwyżej należy tym razem ocenić drużynę z rocznika 1994. Podopieczni trenera Artura Kapeli pokonali w Radomiu tamtejszego Beniaminka 6:2. Drużyna rocznika 1999 prowadzona przez Artura Serockiego rozbiła u siebie Pegaza Drobin 9:2. Dziewiętnastolatkowie trenera Grzegorza Wenerskiego pokonali u siebie 3:1 Perłę Złotokłosy. Swoje mecze przegrały drużyny roczników 1996 i 1997. Podopieczni Leszka Harabasza przegrali u siebie 3:5 z Mazowszem Płock, a ekipa Mariusza Skołta uległa w Płocku Tęczy Płońsk 2:3.

Wisła II Płock - Victoria Sulejówek 1:1 (1:0)
Bramki: Stański dla Wisły i Kopeć dla Victorii
Wisła II: Kwiatkowski - Rak (75. Sokołowski), Skumórski, Karwan, Bieńkowski - Synowicz, Mitura (58. Łazicki), Stański (75. Kustra), Sing (46. T. Wiśniewski) - B. Wiśniewski, Hiszpański.
Victoria: Ardej - Kusmierczyk, Daniel, Cacko - Szachnowicz, Rogowski, Aleksandrowicz, Betliński, Ostrowski - Dąbrowski (Koziczyński), Kopeć (91. Pietrzyk).