środa, 4 maja 2011

Nowy skrzydłowy nafciarzy


Christian Lillenes Spanne podpisał z Orlen Wisłą dwuletni kontrakt z możliwością jego przedłużenia. Nowy zawodnik płockiego klubu ma 25 lat i występuje na prawym skrzydle. To kolejny zawodnik po Nikoli Eklemoviciu i Muhamedzie Toromanoviciu, który w nowym sezonie wzmocni Orlen Wisłę. Prawdopodobnie nie ostatni. Prezes SPR Wisła Płock Andrzej Miszczyński przyznał, że prowadzi negocjacje z Michałem Kubisztalem.

Mimo stosunkowo młodego wieku Christian Spanne może pochwalić się dość bogatym doświadczeniem. Ma na swoim koncie 36 występów w reprezentacji Norwegii, do której powoływany jest od 2005 roku. W drużynie narodowej zdobył 42 bramki. Grał na mistrzostwach świata w Chorwacji oraz mistrzostwach Europy w Austrii.

Spanne jest zawodnikiem wielokrotnego mistrza Norwegii Drammen HK. W obecnym sezonie zdobył 121 bramek w 24 meczach. Od 2006 roku wraz ze swoim zespołem systematycznie brał udział w rozgrywkach o europejskie puchary. Grał w Lidze Mistrzów, w której zdobył 27 bramek, w Pucharze EHF (22), Pucharze Zdobywców Pucharów (5) oraz Challenge Cup (54).

Nowy zawodnik Orlen Wisły Płock ma 185 cm wzrostu, waży 83 kg.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz