środa, 25 maja 2011

Przegrali, ale awansowali

Szczypiorniści Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Polski juniorów młodszych przegrali w Blaszak-Arenie z Vive Kielce 28:33. Mimo porażki w tym spotkaniu młodzi nafciarze awansowali do półfinału MPJMł. W meczu, który zadecyduje o awansie do wielkiego finału, młodzi podopieczni trenerów Michała Królikowskiego i Andrzeja Wolano zmierzą się z z KSSPR-em Końskie, czyli zwycięzcą drugiej z grup eliminacyjnych. Natomiast Vive Kielce w 1/2 finału zagra z MOS-em Wrocław.

Po meczu z Samborem Tczew trener młodych nafciarzy Michał Królikowski powiedział Sportowcowi Płockiemu, że jego podopieczni nie są faworytami pojedynku z Vive Kielce. Niestety, okazało się, że to nie była wyłącznie asekuracja, ale trzeźwa ocena sytuacji.

Wprawdzie pierwszą bramkę meczu zdobył Jakub Olszewski, jednak trzy kolejne padły łupem kielczan. Wprawdzie w dziesiątej minucie płocczanom udało się doprowadzić do remisu 4:4, jednak później na placu gry rządzili młodzi gracze z Kielc. Do przerwy zdołali oni wywalczyć pięciobramkową przewagę.

Po zmianie stron płocczanie usiłowali zmniejszyć dystans do rywali. W 35. minucie było już tylko 17:19 i wydawało się, że wszystko jeszcze może się zdarzyć. Niestety, przeciwnicy ponownie odskoczyli. W 44. minucie prowadzili już różnicą siedmiu oczek. Młodym nafciarzom udało się wprawdzie nieznacznie zniwelować straty, ale nie na tyle, aby móc marzyć o wygranej.

Porażka z Vive zepchnęła wprawdzie Wisłę na drugie miejsce w grupie, ale nie odebrała awansu do półfinału. W piątek podopieczni trenerów Michała Królikowskiego i Andrzeja Wolano zmierzą się z KSSPR-em Końskie, a Vive Kielce zagra z MOS-em Wrocław.

Wisła Płock - Vive Kielce 28:33 (12:17)
Wisła: Góral, Morawski - Olszewski 6, Lewandowski, Kociuba 1, Żochowski 3, Zaremba 2, Stanisławski 3, Niedbała, Sandurski 1, Tokaj 4, Tomczyk, Góralski 8, Piechowski, Królikowski, Chrobociński
Vive: Bysiak, Chełmiński - Rączka 1, Fugiel 8, Stefaniec 8, Malinowski 8, Zielonko, Romański, Gruszczyński, Pięta 5, Szpilski 2, Chodur 1, Piotrowski, Hader, Pluciński