niedziela, 15 maja 2011

Mocne Mustangów wejście w sezon

Ekipa Mustangs Płock  od wyjazdowej wygranej 16:0 z poznańskim 1.KFA Fireballs Wielkopolska rozpoczęła swoje występy w drugiej lidze futbolu amerykańskiego w sezonie 2010/2011. Płocczanie zrewanżowali się tym samym zespołowi z Poznania za porażkę w meczu, który decydował o trzecim miejscu w poprzednim cyklu rozgrywkowym. Pierwsze dwie kwarty nie przyniosły zdobyczy punktowych. Mustangi zapewniły sobie wygraną w dwóch ostatnich częściach gry.

Już w pierwszej serii ofensywnej Mustangi zdołały się przedrzeć z piłką niemal przez całe boisko. Płocczanie Zostali jednak ostatecznie powstrzymani przez formację obronną Fireballs dwa jardy przed polem punktowym.

Dwie pierwsze kwarty, chociaż nie brakowało w nich podobnych akcji, zakończyły się wynikiem 0:0. W obu zespołach lepiej funkcjonowały bowiem formacje defensywne niż te odpowiedzialne za zdobywanie punktów.

W trzeciej kwarcie Mustangi zdołały wreszcie wyjść na prowadzenie. A wszystko dzięki 18-letniemu Gabrielowi Dunajewskiemu. Młody debiutant popisał się skutecznym 25-jardowym kopnięciem z pola, które dało płocczanom trzy punkty. Co ciekawe, chociaż dla Mustangów jest to już czwarty sezon w PLFA II, były to ich pierwsze punkty zdobyte w taki sposób.

Nie trzeba było długo czekać, aby kolejne punkty, tym razem z przyłożenia, zdobył po trzyjardowej akcji biegowej Łukasz Pietrzak.

W czwartej akcji Mustangi popisały się fantastyczną, 36-metrową akcją biegową, która została sfinalizowana przyłożeniem Marcina Malesy.

– Chociaż nie chcieliśmy pokazywać wszystkiego, co ćwiczyliśmy przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek, wciąż nękaliśmy rywali skutecznymi biegami – powiedział po meczu Paweł Kęsy, trener Mustangs Płock. – Fireballs dobrze odczytywali nasze zamiary ofensywne, ale mimo tego byliśmy skuteczni i zdobywaliśmy kolejne jardy. Zwyciężyliśmy dzięki temu, że tworzyliśmy zgrany zespół.

Doskonałe spotkanie rozegrał running back - defensywny skrzydłowy Mustangów Marcin Malesa. Jego 36-jardowy bieg na przyłożenie był ozdobą meczu. W obronie i formacjach specjalnych wyróżnił się pierwszoroczniak Gabriel Dunajewski. W defensywie dobrze zagrał też drugoliniowy Michał Adamczyk.
Następny mecz ligowy Mustangi zagrają na wyjeździe z Torpedami Łódź.

1.KFA Fireballs Wielkopolska – Mustangs Płock 0 : 16 (0:0, 0:0, 0:9, 0:7)

III kwarta
0:3 25-jardowe kopnięcie z pola Gabriela Dunajewskiego
0:9 przyłożenie Łukasza Pietrzaka po 3-jardowej akcji biegowej
IV kwarta
0:16 przyłożenie Marcina Malesy po 36-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Gabriel Dunajewski)