poniedziałek, 16 maja 2011

Dwie płocczanki w finale MOG

Wiktoria Ziemkiewicz w barwach GLKS Nadarzyn i Dominika Wolińska z MLUKS Nadwiślanin Płock reprezentować będą Gród Krzywoustego w finałowym turnieju tenisa stołowego Mini Olympic Games. Obie zapewniły sobie awans podczas półfinału dla czterech województw, rozegranego w Nadarzynie. W finale - nieoficjalnych mistrzostwach Polski rocznika 1999 i młodszych wystąpią po 32 najlepsze dziewczynki z całej Polski.

Wiktoria zajęła w turnieju półfinałowym pierwsze miejsce, nie mając sobie równych w całej stawce zawodniczek. Jest jeszcze o rok młodsza od najstarszych dziewcząt w tej kategorii wiekowej, także nie jest to ostatni dla niej start w Mini Olympic Games. Również nie pierwszy raz zagra w ogólnopolskim finale tej imprezy. W ubiegłym roku w Wiśniowej Górze pod Łodzią zajęła miejsce w końcówce stawki, ale teraz z pewnością wynik ten znacznie poprawi. Rok temu drugie miejsce w finale MOG zajęła Katarzyna Bagrowska z Nadwiślanina Płock, by dzień później wygrać turnieju Puchar PKOl - nieoficjalne mistrzostwo Polski jedenastolatek.

Dominika Wolińska która w Nadarzynie zajęła miejsce w przedziale 7-8, kreczując ostatnie gry o wyższy przedział miejsc, w imprezie rangi mistrzostw Polski ma szansę wystąpić po raz pierwszy. Finał MOG i turniej o puchar PKOl. zaplanowano na pierwszy weekend czerwca w odległym Stroniu Śląskim.