środa, 13 kwietnia 2011

Zaległości nadrobione. Wisła w dół

W środowe popołudnie zostały rozegrane zaległe mecze 19. kolejki wschodniej grupy drugiej ligi. Ich wyniki nie były zbyt korzystne dla płockiej Wisły, która w drugoligowej tabeli została wyprzedzona przez Okocimskiego Brzesko.

Ekipa Okocimskiego Brzesko po raz kolejny potwierdziła, że może liczyć się w stawce zespołów walczących o awans do pierwszej ligi. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Łętochy pokonali na wyjeździe Stal Rzeszów 2:1. Oba gole dla zwycięzców zdobył Paweł Smółka. Autorem bramki dla gospodarzy był natomiast Konrad Maca.

Warto przypomnieć, że niedawno podopieczni trenera Mieczysława Broniszewskiego nie byli sobie w stanie poradzić ze Stalówką, remisując z nią na własnym boisku 0:0. O niespodziankę postarali się piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie, remisując u siebie 1:1 z faworyzowanym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Miejscowi schodzili na przerwę, prowadząc 1:0 po golu Michała Oświęcimki z 41. minuty. Wynik meczu ustalił w 53 min. Adam Gmitrzuk. Po rozegraniu zaległych spotkań liderem tabeli pozostała z 42 punktami Olimpia Elbląg. Takim samym dorobkiem może się poszczycić Świt z Nowego Dworu. Na trzecie miejsce, z 39 oczkami, awansował Okocimski Brzesko. Wisła Płock ma 38 punktów i spadła na czwarte miejsce.