czwartek, 7 kwietnia 2011

Wisły spotkanie z aktorem

Zbigniew Buczkowski będzie w piątek gościem Wisły Płock. Klub podzieli się aktorem ze wszystkimi zainteresowanymi w otwartym spotkaniu w Galerii Mazovia przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku. Spotkanie ze znanym aktorem rozpocznie się o godzinie 17 przy klubowym stoisku.


Zbigniew Buczkowski niedawno obchodził swoje 60. urodziny. Najbardziej znany i rozpoznawalny jest głównie dla starszej publiczności, miłośników kina komediowego z czasów PRL. Większość jego kreacji przeszła do historii kina, w tym najbardziej chyba znana i charakterystyczna dla jego aktorstwa postać Henia Lermaszewskiego w serialu "Dom".

Grał jednak głównie postacie drugoplanowe, aczkolwiek w sposób trudny do zapomnienia. Nie zawsze były to postacie pozytywne. Grał kierowców, milicjantów, wykidajłów, a w filmie "Bez pieniędzy, czyli 24 godziny z życia Jana Himilsbacha" zagrał samego siebie. Zbigniew Buczkowski urodził się i wychował w Warszawie stąd w granych przez niego postaciach przebija niezwykła, prostolinijna "warszawskość".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz