piątek, 8 kwietnia 2011

Walka z żywiołem i rywalami

Uczniowie szkół wszystkich typów z powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego rywalizowali w kolejnej edycji rejonowych biegów przełajowych. Uczestnicy imprezy musieli radzić sobie ze skrajnie niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej pojawiło się kilkaset dziewcząt i chłopców. Jako pierwsi na trasę ruszyli przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych, później podstawówek, a na zakończenie gimnazjaliści. Aura nie sprzyjała młodym lekkoatletom. Przez niemal całe zawody wiał porywisty, zimny wiatr, który utrudniał bieganie szczególnie w środkowej części trasy.

Rywalizacja szkół ponadgimnazjalnych została zdominowana przez licea PUL-u. Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców drużynowo najlepsza okazała się ekipa LO PUL Płock, zaś w pierwszej szóstce znalazło się również LO PUL Gostynin. Rywalizację pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych wygrała Angelika Ziółkowska z LO PUL Gostynin. W rywalizacji klas drugich i trzecich jako pierwsza finiszowała Marcelina Kawecka z płockiej Małachowianki.

Niezwykle zacięty był pojedynek zawodników pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. O złoto walczyli trenujący na co dzień w MUKS-ie Płock Michał Ciarkowski (IV LO Płock) i Marcin Strusiński (ZS Technicznych Płock). Tym razem lepszy okazał się ten pierwszy. W gronie zawodników z klas 2-3 jako pierwszy na mecie zameldował się Dariusz Szałecki z LO Sierpc.

SP 6 Płock wśród dziewcząt i SP 20 Płock w gronie chłopców to triumfatorzy klasyfikacji drużynowej podstawówek. Dominacja płockiej "Szóstki" w rywalizacji dziewcząt nie była aż tak wyraźna, jak w roku ubiegłym. Na uznanie zasłużyła podstawówka z Bulkowa, która w kategorii klas czwartych zajęła wszystkie miejsca na podium. Pierwszą lokatę wywalczyła Julia Mikucha. Wśród klas piątych najszybsza była Ada Malanowska z SP 12 Płock, a rywalizację szóstoklasistek wygrała Weronika Kuczyńska z SP 6 Płock.

Nataniel Śliwiński z SP 20 Płock okazał się najszybszy wśród czwartoklasistów. Jego szkolny kolega Szymon Sucharski był najszybszym wśród zawodników z klas piątych. W biegu najstarszych uczniów podstawówek jako pierwszy na mecie zameldował się Dominik Giżyński z SP 12 Płock. Krzysztofa Warda z ZSO Bulkowo nie dała szans rywalkom w rywalizacji dziewcząt z pierwszych klas gimnazjów. W drugich i trzecich klasach triumfowały odpowiednio Karolina Ciesielska i Dominika Muraszewska z Gimnazjum nr 1 w Płocku, które okazało się bezkonkurencyjne w drużynówce.

Najbardziej wyrównanym zespołem wśród chłopców dysponowało zaś Rościszewo. Chociaż biegacze tamtejszego gimnazjum nie stanęli na podium w żadnej z kategorii wiekowych, jednak zebrali na tyle dużo punktów, aby wygrać drużynówkę. Wśród pierwszoklasistów jako pierwszy na kresce zameldował się Wojciech Mendrala z Gimnazjum nr 8 w Płocku. Najszybszym z drugoklasistów okazał się Maciej Banaszkiewicz z płockiej "Piątki", zaś bieg uczniów klas trzecich wygrał Patryk Rydziński ze Szczutowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz